KOZ Services AB
Översikt
Bolaget kommer att sälja tjänster inom TV, media, event. Tjänsterna består av teknisk konsult och utförande av tekniska uppdrag ex. Tekniskt ansvarig alt bildingenjör vid TV produktioner och event. Bolaget kommer även att sälja tjänster inom bygg och el och då i huvudsak som snickare och elektriker.
- Registrerat
- 30 mars 2022
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 59110 Produktion av film, video och tv-program
- Bransch (SNI)
- SNI 43210 Elinstallationer
- Bransch (SNI)
- SNI 43320 Byggnadssnickeriarbeten
- Bransch (SNI)
- SNI 90390 Annan stödverksamhet avseende konstnärligt skapande och scenkonst
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Storholmsvägen 72
- Postnummer & ort
- 13252 SALTSJÖ-BOO
- Registrerat namn
- KOZ Services ABReg 2022-03-30
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 1 583 703 | 1 469 830 | 1 279 582 | 1 390 354 |
| Övriga externa kostnader | 324 308 | 329 496 | 338 349 | - |
| Personalkostnader | 920 068 | 860 600 | 787 284 | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 227 997 | 156 692 | 43 630 | - |
| Resultat e. fin. poster | 227 754 | 153 282 | 43 445 | 341 580 |
| Resultat före skatt | 227 754 | 153 282 | 43 445 | - |
| Årets resultat | 179 336 | 119 249 | 32 276 | - |
| Balansräkning | ||||
| Anläggningstillgångar | 12 567 | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 550 622 | 452 694 | 374 642 | - |
| Kassa & bank | 305 693 | 328 768 | 150 800 | - |
| Summa tillgångar | 563 189 | 452 694 | 374 642 | - |
| Eget kapital | 276 161 | 246 825 | 197 576 | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 287 028 | 205 869 | 177 066 | - |
| Soliditet (%) | 49,0 % | 54,5 % | 52,7 % | 66,4 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Omsättningen har ökat 2 år i rad, från 1,3 mkr (2024) till 1,6 mkr (2026).
- Årets resultat blev en vinst på 179 tkr, en nettomarginal på 11,3 %. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 49,0 % vid årets slut, ned från 66,4 % (2023).
- Omsättningen var högre än hos 78 % av bolagen med samma huvudbransch, produktion av film, video och tv-program (SNI 59110). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Saltsjö-Boo
Andra registrerade bolag med säte i Saltsjö-Boo.
- 08 Bil Hammarby Sjöstad ABAB
- 08 Plattsättarna ABAB
- 170 Mediahouse ABAB
- 19 Glas Bar & Matsal ABAB
- 20 Penslar ABAB
- 20ten Invest ABAB
- 2DFK1 ABAB
- 2J's Investments ABAB