Registrerat, ej verksamt
Kullabygden Group Holding AB
Översikt
Bolaget skall äga och förvalta aktier i rörelsedrivande bolag inom bygg- och städbranschen samt i fastighetsbranschen samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 2 december 2021
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 00000 Okänd
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Gatuadress
- Ingelsträde Byaväg 60
- Postnummer & ort
- 26391 HÖGANÄS
- Registrerat namn
- Kullabygden Group Holding ABReg 2021-12-02
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2023Omsättning
0 kr
Årets resultat
1,0 mkr
▲ 102,0 %Tillgångar
2,4 mkr
▲ 49,9 %Eget kapital
1,5 mkr
▲ 192,3 %Soliditet
63,9 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
300 tkr
▲ 13465,6 %Totala skulder
866 tkr
▼ 19,4 %| Nyckeltal | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 923 | 1 790 |
| Personalkostnader | - | - |
| Avskrivningar | - | - |
| Rörelseresultat | −923 | −1 790 |
| Resultat e. fin. poster | 1 006 384 | 498 210 |
| Resultat före skatt | 1 006 384 | 498 210 |
| Årets resultat | 1 006 384 | 498 210 |
| Balansräkning | ||
| Anläggningstillgångar | 1 095 498 | 1 095 498 |
| Omsättningstillgångar | 1 299 799 | 502 210 |
| Kassa & bank | 299 799 | 2 210 |
| Summa tillgångar | 2 395 297 | 1 597 708 |
| Eget kapital | 1 529 594 | 523 210 |
| Långfristiga skulder | - | - |
| Kortfristiga skulder | 865 703 | 1 074 498 |
| Soliditet (%) | 63,9 % | 32,7 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2023- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2023.
- Årets resultat blev en vinst på 1,0 mkr.
- Soliditeten var 63,9 % vid årets slut, upp från 32,7 % (2022).
Avkastning på eget kapital
65,8 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
1,50
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
3 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-07-04
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-07-17
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-07-12
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Höganäs
Andra registrerade bolag med säte i Höganäs.
- &PATTERN i Höganäs ABAB
- 1 Guldshop Höganäs ABAB
- 112:ans Däck ABAB
- 2 bröder Kök & Bar ABAB
- 2Ploughs ABAB
- 3 Plåt ABAB
- 4 Tassarnas Trim ABAB
- A & M Properties ABAB