Aktivt företag
Lifestyle Management Sweden AB
Översikt
Bolagets verksamhet ska vara att bedriva utbildning inom mark- nadsföring, försäljning, att utföra event, konferenser och möten. Konsultverksamhet inom organisationsutveckling samt äga och för- valta fast och lös egendom.
- Registrerat
- 6 maj 2015
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Söeavägen 103
- Postnummer & ort
- 18437 ÅKERSBERGA
- Registrerat namn
- Lifestyle Management Sweden ABReg 2015-06-05
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
542 tkr
▼ 30,0 %Årets resultat
30 tkr
▲ 239,7 %Tillgångar
64 tkr
▲ 342,5 %Eget kapital
-67 tkr
▲ 30,5 %Soliditet
-106,1 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
538 kr
▼ 59,7 %Totala skulder
131 tkr
▲ 17,6 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 541 717 | 774 076 | 32 662 | 65 206 | 128 475 |
| Övriga externa kostnader | 486 649 | 771 532 | 43 125 | 53 031 | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 55 068 | 2 710 | −10 463 | 12 175 | - |
| Resultat e. fin. poster | 37 380 | −21 169 | −10 515 | 11 478 | 20 219 |
| Resultat före skatt | 37 380 | −21 169 | −10 515 | 11 478 | - |
| Årets resultat | 29 581 | −21 169 | −10 515 | 8 801 | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 63 567 | 14 365 | 61 637 | 71 968 | - |
| Kassa & bank | 538 | 1 336 | 10 551 | 25 352 | - |
| Summa tillgångar | 63 567 | 14 365 | 61 637 | 71 968 | - |
| Eget kapital | −67 424 | −97 005 | 75 959 | 86 474 | - |
| Långfristiga skulder | 84 571 | 106 959 | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 46 420 | 4 411 | −14 322 | −14 506 | - |
| Soliditet (%) | -106,1 % | -675,3 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen minskade med 30,0 % jämfört med 2024, till 542 tkr.
- Årets resultat blev en vinst på 30 tkr, en nettomarginal på 5,5 %. 2 av de senaste 4 åren har slutat med vinst.
- Det egna kapitalet var negativt vid årets slut (−67 tkr), det vill säga skulderna översteg tillgångarna.
- Omsättningen var högre än hos 46 % av bolagen med samma huvudbransch, konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
10,2 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
5,5 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
−30,0 %
2024 till 2025
Balanslikviditet
1,37
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
2 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-10-04
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-12-31)
Registrerad: 2020-06-30
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Åkersberga
Andra registrerade bolag med säte i Åkersberga.
- &Svartén ABAB
- 08 Fastighetstjänst ABAB
- 1:100 Interiör ABAB
- 18 Stygn & Formgivning ABAB
- 184 Bygg & Renovering ABAB
- 2 x Holm ABAB
- 24Seven Communication ABAB
- 2motiv8 ABAB