Ljungblad & Gullon Konsulter AB
Översikt
Bolaget ska bedriva verksamhet bestående i rådgivning inom hotell, restaurang, event och hygien samt coaching, catering, evenemangsorganisation, rekrytering, utbildning, personal- utveckling, handel med varor avsedda för hotell-, restaurang- och eventverksamhet (inkl. import och export) samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 14 oktober 2019
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 74990 All övrig verksamhet inom juridik, ekonomi, vetenskap och teknik
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Ljungvägen 7 D
- Postnummer & ort
- 23638 HÖLLVIKEN
- Registrerat namn
- Ljungblad & Gullon Konsulter ABReg 2019-10-14
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 35 810 | 128 502 | 432 185 | 106 000 | 13 000 |
| Övriga externa kostnader | 35 212 | 52 133 | 101 880 | - | - |
| Personalkostnader | 0 | 73 080 | 296 474 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 463 | 2 759 | 33 672 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 316 | 2 696 | 33 694 | 24 000 | −4 000 |
| Resultat före skatt | 316 | 2 696 | 33 694 | - | - |
| Årets resultat | 222 | 2 130 | 26 771 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 119 430 | 134 811 | 139 870 | - | - |
| Kassa & bank | 88 124 | 122 409 | 139 091 | - | - |
| Summa tillgångar | 119 430 | 134 811 | 139 870 | - | - |
| Eget kapital | 118 770 | 118 548 | 116 417 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 660 | 16 263 | 23 453 | - | - |
| Soliditet (%) | 99,0 % | 88,0 % | 83,0 % | 62,0 % | 91,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen har minskat 2 år i rad, från 432 tkr (2023) till 36 tkr (2025).
- Årets resultat blev en vinst på 222 kr. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 99,0 % vid årets slut, upp från 62,0 % (2022).
- Omsättningen var högre än hos 10 % av bolagen med samma huvudbransch, all övrig verksamhet inom juridik, ekonomi, vetenskap och teknik (SNI 74990). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Höllviken
Andra registrerade bolag med säte i Höllviken.
- 023 Production ABAB
- 040-Gruppen ABAB
- 1 Tire ABAB
- 1000TACK ABAB
- 1013 Förvaltning ABAB
- 134an Förvaltning ABAB
- 2 CV Invest ABAB
- 2 Minds ABAB