Registrerat, ej verksamt
LM Invest AB
Översikt
Bolaget ska, direkt eller indirekt, äga och förvalta värdepapper och fast egendom, samt bedriva konsultverksamhet inom E-handel och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 9 april 2015
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Postnummer & ort
- 23636 HÖLLVIKEN
- Registrerat namn
- LM Invest ABReg 2015-04-09
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
Årets resultat
1,4 mkr
▼ 82,1 %Tillgångar
33,5 mkr
▼ 1,6 %Eget kapital
33,2 mkr
▼ 1,0 %Soliditet
99,3 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
114 tkr
▼ 92,9 %Totala skulder
246 tkr
▼ 48,0 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 101 711 | 47 588 | 168 968 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −101 711 | −47 588 | −168 968 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 1 378 615 | 7 693 902 | 6 658 224 | −109 000 | −187 000 |
| Resultat före skatt | 1 378 615 | 7 693 902 | 6 658 224 | - | - |
| Årets resultat | 1 378 615 | 7 693 902 | 6 658 224 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 30 703 429 | 32 366 399 | 31 781 034 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 2 779 540 | 1 664 859 | 91 881 | - | - |
| Kassa & bank | 113 927 | 1 598 277 | 40 646 | - | - |
| Summa tillgångar | 33 482 969 | 34 031 258 | 31 872 915 | - | - |
| Eget kapital | 33 237 439 | 33 558 824 | 31 664 922 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 245 530 | 472 434 | 207 993 | - | - |
| Soliditet (%) | 99,3 % | 98,6 % | 99,3 % | 84,4 % | 99,5 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en vinst på 1,4 mkr. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 99,3 % vid årets slut, upp från 84,4 % (2022).
Avkastning på eget kapital
4,1 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-15
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-25
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-07-01
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-06-15
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Höllviken
Andra registrerade bolag med säte i Höllviken.
- 023 Production ABAB
- 040-Gruppen ABAB
- 1 Tire ABAB
- 1000TACK ABAB
- 1013 Förvaltning ABAB
- 134an Förvaltning ABAB
- 2 CV Invest ABAB
- 2 Minds ABAB