LP coaching och vård AB
Översikt
Coaching- vägleda, handleda , utbilda med ett coachande sätt enskilda personer ,grupper i organisation eller privat för att nå sina mål, att få insikt samtidigt att kunna lösa själva problematik och vara nöjda med sin egen resultat. Stödjande uppföljning och dvs. att ge stöd under processen som för individ, personal som för chefer. Vård-sälja sjukskötersketjänster inom psykiatri, somatiken, äldrevården och missbruk samtidig handledning och utbildning av vårdpersonal enskild eller i grupp för att hitta gemensamt nya möjligheter och lösningar i sitt arbetssätt. Uppföljning och ge stöd under processen som för chefer som för personal.
- Registrerat
- 15 december 2015
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 87100 Boende med sjuksköterskevård
- Bransch (SNI)
- SNI 86102 Specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhus
- Bransch (SNI)
- SNI 87201 Boende med särskild service för personer med psykisk funktionsnedsättning
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Bransch (SNI)
- SNI 96990 Diverse övriga konsumenttjänster
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Stupvägen 13, Lgh 1301
- C/o
- c/o Lea Pertlik
- Postnummer & ort
- 19142 SOLLENTUNA
- Registrerat namn
- LP coaching och vård ABReg 2015-12-15
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 233 834 | 126 422 | 191 134 | 1 271 998 | 811 823 |
| Övriga externa kostnader | 74 782 | 52 294 | 50 303 | 55 531 | 43 510 |
| Personalkostnader | 9 992 | 13 313 | 79 688 | 92 173 | 27 861 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 149 060 | 21 815 | 6 643 | 969 794 | 649 952 |
| Resultat e. fin. poster | 188 108 | 96 855 | 100 604 | 1 045 813 | 810 376 |
| Resultat före skatt | 185 308 | 74 855 | 100 604 | 1 030 813 | 810 376 |
| Årets resultat | 142 837 | 60 555 | 100 054 | 830 950 | 675 348 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 731 844 | 775 883 | 821 773 | 919 053 | 919 053 |
| Omsättningstillgångar | 2 077 637 | 2 127 079 | 2 186 009 | 2 312 339 | 1 510 977 |
| Kassa & bank | 1 848 428 | 1 836 620 | 1 642 960 | 1 650 483 | 1 046 113 |
| Summa tillgångar | 2 809 481 | 2 902 962 | 3 007 782 | 3 231 392 | 2 430 030 |
| Eget kapital | 2 458 022 | 2 524 735 | 2 668 505 | 2 763 700 | 2 120 301 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 65 459 | 95 027 | 78 077 | 206 492 | 63 529 |
| Soliditet (%) | 95,6 % | 94,7 % | 95,6 % | 92,0 % | 95,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen ökade med 85,0 % jämfört med 2024, till 234 tkr.
- Årets resultat blev en vinst på 143 tkr, en nettomarginal på 61,1 %. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 5 åren.
- Soliditeten var 95,6 % vid årets slut.
- Omsättningen var högre än hos 25 % av bolagen med samma huvudbransch, boende med sjuksköterskevård (SNI 87100). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
7 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Sollentuna
Andra registrerade bolag med säte i Sollentuna.
- 08 Byggkeramik Plattor ABAB
- 08 Ställningsmontage ABAB
- 1 Valley ABAB
- 110 Procent Konsult ABAB
- 12P Management Holding ABAB
- 1501 Family Office ABAB
- 1982 Game Consulting ABAB
- 2 B Aware ABAB