Aktivt företag
Med Consulting Ridha AB
Översikt
Uthyrning av läkartjänster inom sluten- och primärvård i både offentlig och privat sektor. Medicinsk bedömning och rådgivning, utförande av kirurgiska och endovaskulära ingrepp, utbildning och föreläsning. Handel med finansiella instrument och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 1 september 2022
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86222 Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus
- Bransch (SNI)
- SNI 86102 Specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhus
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Murtegelvägen 6
- Postnummer & ort
- 24543 STAFFANSTORP
- Registrerat namn
- Med Consulting Ridha ABReg 2022-09-01
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
Årets resultat
-10 tkr
▲ 10,9 %Tillgångar
28 tkr
▼ 90,6 %Eget kapital
23 tkr
▼ 30,7 %Soliditet
82,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
26 tkr
▼ 91,0 %Totala skulder
5 tkr
▼ 98,1 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 302 504 |
| Övriga externa kostnader | 8 933 | 11 665 | 20 111 |
| Personalkostnader | - | 0 | 19 426 |
| Avskrivningar | - | - | - |
| Rörelseresultat | −8 933 | −11 665 | 262 967 |
| Resultat e. fin. poster | −10 056 | −11 289 | 263 316 |
| Resultat före skatt | −10 056 | −11 289 | 263 316 |
| Årets resultat | −10 056 | −11 289 | 209 062 |
| Balansräkning | |||
| Anläggningstillgångar | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 27 717 | 294 356 | 380 587 |
| Kassa & bank | 26 172 | 292 084 | 363 738 |
| Summa tillgångar | 27 717 | 294 356 | 380 587 |
| Eget kapital | 22 717 | 32 773 | 234 062 |
| Långfristiga skulder | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 5 000 | 261 583 | 146 525 |
| Soliditet (%) | 82,0 % | 11,0 % | 62,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en förlust på 10 tkr. 1 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 82,0 % vid årets slut, upp från 62,0 % (2023).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 5,5 gånger om.
Balanslikviditet
5,54
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
3 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-04-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-02-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-02-01
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Staffanstorp
Andra registrerade bolag med säte i Staffanstorp.
- 04noll Skyltreklam ABAB
- 100 Flytt ABAB
- 16 Invest ABAB
- 2021.AI ABAB
- 2097 Holding ABAB
- 360Move ABAB
- 48 Wine ABAB
- 5Fisk ABAB