Aktivt företag
MK Naprapati & Rehabilitering AB
Översikt
Bolaget ska bedriva verksamhet som naprapat och friskvårdskonsultation och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 30 december 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86950 Fysioterapeutisk verksamhet
- Bransch (SNI)
- SNI 96230 Dagspa, bastu och ångbastu
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Stora vägen 28
- Postnummer & ort
- 19468 UPPLANDS VÄSBY
- Registrerat namn
- MK Naprapati & Rehabilitering ABReg 2013-12-30
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
338 tkr
▼ 69,0 %Årets resultat
-95 tkr
▼ 237,0 %Tillgångar
77 tkr
▼ 80,3 %Eget kapital
70 tkr
▼ 57,6 %Soliditet
90,6 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
44 tkr
▼ 74,4 %Totala skulder
7 tkr
▼ 95,1 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 338 400 | 1 090 551 | 1 177 250 | 1 225 049 | 1 229 950 |
| Övriga externa kostnader | 219 327 | 532 515 | - | - | 350 214 |
| Personalkostnader | 269 875 | 630 507 | - | - | 770 215 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −164 031 | −43 086 | - | - | 274 247 |
| Resultat e. fin. poster | −162 879 | −41 826 | 183 897 | −11 838 | 274 127 |
| Resultat före skatt | −82 379 | 89 774 | - | - | 265 027 |
| Årets resultat | −95 363 | 69 630 | - | - | 213 255 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | 11 755 |
| Omsättningstillgångar | 77 291 | 392 223 | - | - | 644 495 |
| Kassa & bank | 44 140 | 172 240 | - | - | 491 292 |
| Summa tillgångar | 77 291 | 392 223 | - | - | 656 250 |
| Eget kapital | 70 063 | 165 426 | - | - | 423 809 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 7 228 | 146 297 | - | - | 37 141 |
| Soliditet (%) | 90,6 % | 58,5 % | 81,8 % | 71,3 % | 88,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen har minskat 4 år i rad, från 1,2 mkr (2021) till 338 tkr (2025).
- Årets resultat blev en förlust på 95 tkr, en nettomarginal på −28,2 %. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 90,6 % vid årets slut, upp från 71,3 % (2022).
Rörelsemarginal
−48,5 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
−28,2 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
−69,0 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
−27,6 % per år
2021 till 2025
Omsättning per anställd
338 tkr
1 anställd i snitt
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-11-30)
Registrerad: 2025-06-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-11-30)
Registrerad: 2024-03-08
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-11-30)
Registrerad: 2023-06-25
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-11-30)
Registrerad: 2022-06-08
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-11-30)
Registrerad: 2021-04-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-11-30)
Registrerad: 2020-07-17
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Upplands Väsby
Andra registrerade bolag med säte i Upplands Väsby.
- 08 Gruppen 2.0 ABAB
- 08 Undertak ABAB
- 08FS ABAB
- 1 2 3 måleri ABAB
- 100% Hemkomfort Sverige ABAB
- 157Solutions ABAB
- 1821 Logistic Management ABAB
- 194 Entertainment HandelsbolagHB