Registrerat, ej verksamt
Napa Invest AB
Översikt
Uppdaterad 2026-05-30
Aktiebolagets verksamhet ska vara att bedriva äga och förvalta fast egendom, bostadsrätter, aktier och andelar, samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 1 oktober 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 00000 Okänd
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Gatuadress
- Siriusgatan 61
- Postnummer & ort
- 19555 MÄRSTA
- Registrerat namn
- Napa Invest ABReg 2013-11-18
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
Årets resultat
82 tkr
▼ 58,0 %Tillgångar
7,4 mkr
▲ 1,0 %Eget kapital
7,3 mkr
▲ 1,1 %Soliditet
99,2 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
314 tkr
▼ 94,6 %Totala skulder
56 tkr
▼ 10,8 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | - | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 1 179 | 1 560 | 1 560 | 1 400 | 1 200 |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −1 179 | −1 560 | −1 560 | −1 400 | −1 200 |
| Resultat e. fin. poster | 98 905 | 231 363 | 155 552 | 111 948 | 148 041 |
| Resultat före skatt | 98 905 | 231 363 | 155 552 | 111 948 | 148 041 |
| Årets resultat | 81 506 | 193 836 | 131 721 | 97 120 | 132 993 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 7 079 500 | 1 479 500 | 1 490 000 | 1 508 000 | 1 526 000 |
| Omsättningstillgångar | 321 540 | 5 846 846 | 5 919 810 | 5 761 152 | 5 836 014 |
| Kassa & bank | 313 816 | 5 814 720 | 5 867 331 | 5 745 866 | 5 830 951 |
| Summa tillgångar | 7 401 040 | 7 326 346 | 7 409 810 | 7 269 152 | 7 362 014 |
| Eget kapital | 7 344 931 | 7 263 425 | 7 369 590 | 7 237 869 | 7 340 750 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 56 109 | 62 921 | 40 220 | 31 283 | 21 264 |
| Soliditet (%) | 99,2 % | 99,1 % | 99,5 % | 99,6 % | 99,7 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en vinst på 82 tkr. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 5 åren.
- Soliditeten var 99,2 % vid årets slut.
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 5,7 gånger om.
Avkastning på eget kapital
1,1 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
5,73
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-06-05
6 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-04-27
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-13
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-04-24
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-05-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-05-14
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-05-11
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Märsta
Andra registrerade bolag med säte i Märsta.
- 3mari ABAB
- 3S Personal & Transport ABAB
- 7-ans Taxi Märsta ABAB
- 81:an Bistro ABAB
- A & I Foods ABAB
- A & S Consulting ABAB
- A.E taxi&transport ABAB
- a.hartrodt Sweden ABAB