NFM Konsulting Aktiebolag
Översikt
Konsultverksamhet inom i huvudsak processutveckling, riskhantering, internkontroll med särskilt fokus på styrning, kvalitetssäkring, compliance mot externa och interna regelverk. Konsultverksamheten innebär att som expertstöd bistå företagsledningar i deras arbete med intern styrning och kontroll. Konsultverksamheten kan också innebära upprättande av dokumentation, kartläggning, riskanalyser, rapportering till företagsledningar.
- Registrerat
- 22 november 2019
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Bransch (SNI)
- SNI 32400 Tillverkning av spel och leksaker
- Bransch (SNI)
- SNI 90120 Bildkonst
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 18641 VALLENTUNA
- Registrerat namn
- NFM Konsulting AktiebolagReg 2019-11-22
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 598 | 873 | 31 267 | 2 450 183 |
| Övriga externa kostnader | 85 366 | 42 293 | 163 177 | - | - |
| Personalkostnader | - | 0 | 98 708 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −85 366 | −56 254 | −263 042 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −85 444 | −56 292 | −262 090 | −296 787 | 764 735 |
| Resultat före skatt | −34 338 | 84 573 | 33 407 | - | - |
| Årets resultat | −34 338 | 84 573 | 36 570 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 159 165 | 245 168 | 507 996 | - | - |
| Kassa & bank | 151 749 | 238 367 | 499 051 | - | - |
| Summa tillgångar | 159 165 | 245 168 | 507 996 | - | - |
| Eget kapital | 147 863 | 182 201 | 292 878 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 11 302 | 11 861 | 23 147 | - | - |
| Soliditet (%) | 92,9 % | 90,9 % | 87,7 % | 80,7 % | 69,2 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2026.
- Årets resultat blev en förlust på 34 tkr. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 92,9 % vid årets slut, upp från 80,7 % (2023).
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
7 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Vallentuna
Andra registrerade bolag med säte i Vallentuna.
- 023 HOLDING ABAB
- 08 Construct Bemanning ABAB
- 08 Construct Holding ABAB
- 08 Construct Totalentreprenad ABAB
- 1964 Consulting ABAB
- 1A Konsult ABAB
- 2112 Holding ABAB
- 2A Bygg ABAB