Aktivt företag
No Limit Entreprenad AB
Översikt
Aktiebolaget ska bedriva markentreprenader samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 28 juni 2018
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 43120 Mark- och grundarbeten
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Eskilstunavägen 34
- C/o
- Ekwit ab
- Postnummer & ort
- 64534 STRÄNGNÄS
- Registrerat namn
- No Limit Entreprenad ABReg 2018-06-28
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
132 tkr
▲ 83,3 %Årets resultat
-616 tkr
▼ 163,4 %Tillgångar
2,1 mkr
▼ 23,6 %Eget kapital
1,6 mkr
▼ 28,3 %Soliditet
73,8 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Totala skulder
553 tkr
▼ 6,3 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 132 001 | 72 000 | 24 998 | 1 358 597 | 1 221 897 |
| Övriga externa kostnader | 103 409 | 24 863 | 224 100 | 219 870 | 293 834 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 88 051 | 1 067 130 | 595 059 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −76 408 | −5 363 | −467 229 | 18 889 | 292 821 |
| Resultat e. fin. poster | −615 990 | 972 078 | −503 391 | 1 700 945 | 284 128 |
| Resultat före skatt | −615 990 | 972 078 | −503 391 | 1 700 945 | 284 128 |
| Årets resultat | −615 990 | 972 078 | −503 391 | 1 697 217 | 242 566 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 2 107 820 | 2 735 820 | 2 389 311 | 2 564 311 | 80 000 |
| Omsättningstillgångar | 3 590 | 28 899 | 63 484 | 236 474 | 356 821 |
| Kassa & bank | - | - | - | - | - |
| Summa tillgångar | 2 111 410 | 2 764 719 | 2 452 795 | 2 800 785 | 436 821 |
| Eget kapital | 1 558 528 | 2 174 519 | 1 202 441 | 1 805 832 | 258 615 |
| Långfristiga skulder | 445 459 | 504 703 | 1 148 705 | 453 904 | 142 247 |
| Kortfristiga skulder | 107 423 | 85 497 | 101 649 | 541 049 | 35 959 |
| Soliditet (%) | 73,8 % | 78,7 % | 49,0 % | 64,5 % | 59,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en förlust på 616 tkr, en nettomarginal på −466,7 %. 3 av de senaste 5 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 73,8 % vid årets slut, upp från 64,5 % (2022).
- De kortfristiga skulderna var större än omsättningstillgångarna (balanslikviditet 0,03).
- Omsättningen var högre än hos 8 % av bolagen med samma huvudbransch, mark- och grundarbeten (SNI 43120). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
−57,9 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
−466,7 %
Årets resultat / omsättning
Avkastning på eget kapital
−39,5 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
0,03
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-06-30)
Registrerad: 2025-12-29
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-06-30)
Registrerad: 2024-12-20
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-05-06
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-07-31
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-07-04
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-06-07
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Strängnäs
Andra registrerade bolag med säte i Strängnäs.
- 1337Labz ABAB
- 1891 consulting ABAB
- 2B 4ever ABAB
- 2bSec Consulting ABAB
- 2bSec Holding ABAB
- 2bSec Professional Services ABAB
- 3 E Bygg AktiebolagAB
- 3Element ABAB