Aktivt företag
Noniblu Media AB
Översikt
Aktiebolaget ska utföra digital marknadsföring och mediarelaterade uppgifter, med främsta inriktning på sökmotoroptimering.
- Registrerat
- 17 september 2019
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 61195 NYKÖPING
- Registrerat namn
- Noniblu Media ABReg 2019-09-17
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
1,6 mkr
▲ 6,1 %Årets resultat
309 tkr
▼ 13,0 %Tillgångar
378 tkr
▼ 23,3 %Eget kapital
364 tkr
▼ 18,2 %Soliditet
96,3 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
354 tkr
▼ 23,6 %Totala skulder
14 tkr
▼ 70,7 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 1 599 008 | 1 507 680 | 807 717 | 1 137 139 | 2 094 656 |
| Övriga externa kostnader | 142 811 | 121 734 | 102 200 | - | - |
| Personalkostnader | 1 066 744 | 945 124 | 754 890 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 388 811 | 440 855 | −23 176 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 389 086 | 441 115 | −22 961 | 178 395 | 490 095 |
| Resultat före skatt | 389 086 | 441 115 | −22 961 | - | - |
| Årets resultat | 308 996 | 355 088 | −22 961 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 377 799 | 492 747 | 237 195 | - | - |
| Kassa & bank | 354 118 | 463 296 | 205 322 | - | - |
| Summa tillgångar | 377 799 | 492 747 | 237 195 | - | - |
| Eget kapital | 363 721 | 444 724 | 89 636 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 14 078 | 48 023 | 147 559 | - | - |
| Soliditet (%) | 96,3 % | 90,3 % | 37,8 % | 80,0 % | 80,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen har ökat 2 år i rad, från 808 tkr (2023) till 1,6 mkr (2025).
- Årets resultat blev en vinst på 309 tkr, en nettomarginal på 19,3 %. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 96,3 % vid årets slut, upp från 80,0 % (2022).
- Omsättningen var högre än hos 75 % av bolagen med samma huvudbransch, konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
24,3 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
19,3 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+6,1 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
−6,5 % per år
2021 till 2025
Avkastning på eget kapital
85,0 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
2 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-02-08
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-01-19
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Nyköping
Andra registrerade bolag med säte i Nyköping.
- 24-sju Oxelösund ABAB
- 2njoy Production ABAB
- 3 F:s Hobby Service HandelsbolagHB
- 3D Logistic ABAB
- 47:an Capital AktiebolagAB
- 4G Entreprenad ABAB
- 4zero ABAB
- 4zero Invest ABAB