Aktivt företag
Nos Studios AB
Översikt
Bolaget ska bedriva tillverkning, montering och försäljning av köksinredning, platsbyggd förvaring och andra snickeriprodukter. Bolaget ska även utföra därmed förenlig bygg- och renoveringsverksamhet, äga och förvalta fast och lös egendom, samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 13 december 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86950 Fysioterapeutisk verksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Karlavägen 73
- C/o
- C/O Jonathan Lundin
- Postnummer & ort
- 11449 STOCKHOLM
- Registrerat namn
- Nos Studios ABReg 2026-09-04
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026Omsättning
0 kr
Årets resultat
-41 tkr
▼ 239,8 %Tillgångar
71 tkr
▼ 27,6 %Eget kapital
57 tkr
▼ 41,8 %Soliditet
80,4 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
19 tkr
▼ 58,6 %Totala skulder
14 tkr
| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 130 524 | 1 073 989 | 1 016 210 |
| Övriga externa kostnader | 31 329 | 13 568 | 40 861 | 285 461 | 316 920 |
| Personalkostnader | 10 000 | 0 | 107 938 | 784 466 | 689 571 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −41 329 | −13 028 | −5 291 | 787 | 6 999 |
| Resultat e. fin. poster | −40 769 | −11 997 | 36 114 | 807 | 6 999 |
| Resultat före skatt | −40 769 | −11 997 | 36 114 | 807 | 6 999 |
| Årets resultat | −40 769 | −11 997 | 36 114 | 233 | 5 150 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | 0 | 0 | 20 000 | 20 000 |
| Omsättningstillgångar | 70 687 | 97 585 | 167 469 | 195 823 | 120 445 |
| Kassa & bank | 19 398 | 46 856 | 75 286 | 170 434 | 83 659 |
| Summa tillgångar | 70 687 | 97 585 | 167 469 | 215 823 | 140 445 |
| Eget kapital | 56 816 | 97 585 | 109 581 | 73 467 | 73 234 |
| Långfristiga skulder | 13 871 | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | - | 0 | 57 888 | 142 356 | 67 211 |
| Soliditet (%) | 80,4 % | 100,0 % | 65,4 % | 34,0 % | 52,1 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2026.
- Årets resultat blev en förlust på 41 tkr. 3 av de senaste 5 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 80,4 % vid årets slut, upp från 34,0 % (2023).
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
7 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2026-04-30)
Registrerad: 2026-05-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-04-30)
Registrerad: 2025-06-19
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-04-30)
Registrerad: 2024-07-09
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-04-30)
Registrerad: 2023-08-21
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-04-30)
Registrerad: 2022-07-12
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-04-30)
Registrerad: 2021-05-31
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-04-30)
Registrerad: 2020-09-10
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Stockholm
Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.
- 's-Gravendijk Invest ABAB
- (K)lyftigt ABAB
- (s.m.i.t.h) swedish management innovation thinkers ABAB
- @BASE106 ABAB
- \"McKinsey & Company, Inc. Sweden (USA) svensk filial\FL
- & NISÉ ABAB
- & Senocq ABAB
- &Berhe agency ABAB