Aktivt företag
Nyam Nyam AB
Översikt
Uppdaterad 2026-06-16
Bolaget bedriver restaurangverksamhet med inriktning mot asiatisk mat.
- Registrerat
- 31 juli 2020
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 56120 Mobil restaurangverksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Ribbings Väg 6A
- Postnummer & ort
- 19252 SOLLENTUNA
- Registrerat namn
- Nyam Nyam ABReg 2022-04-29
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
2,6 mkr
▲ 29,9 %Årets resultat
27 tkr
▼ 42,4 %Tillgångar
240 tkr
▲ 3,3 %Eget kapital
68 tkr
▲ 66,8 %Soliditet
47,9 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
2
Medelantal
Kassa & bank
92 tkr
▼ 5,5 %Totala skulder
113 tkr
▼ 41,1 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 2 625 374 | 2 021 052 | 3 101 930 | 4 477 301 | 2 491 545 |
| Övriga externa kostnader | 520 450 | 287 702 | 543 084 | 781 185 | - |
| Personalkostnader | 902 615 | 566 920 | 922 008 | 2 011 691 | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 107 993 | 76 510 | 281 464 | −285 990 | - |
| Resultat e. fin. poster | 105 840 | 62 572 | 254 635 | −308 716 | −74 279 |
| Resultat före skatt | 46 417 | 62 572 | 254 635 | −308 716 | - |
| Årets resultat | 27 227 | 47 238 | 254 635 | −308 716 | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 133 273 | 79 623 | 253 864 | 332 048 | - |
| Omsättningstillgångar | 107 103 | 153 022 | 59 077 | 46 491 | - |
| Kassa & bank | 92 488 | 97 906 | 17 535 | 10 038 | - |
| Summa tillgångar | 240 376 | 232 645 | 312 941 | 378 539 | - |
| Eget kapital | 67 976 | 40 749 | −28 360 | −282 995 | - |
| Långfristiga skulder | - | 0 | 55 536 | 188 874 | - |
| Kortfristiga skulder | 112 977 | 191 896 | 285 765 | 472 660 | - |
| Soliditet (%) | 47,9 % | - | -9,0 % | -75,0 % | -8,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen ökade med 29,9 % jämfört med 2024, till 2,6 mkr.
- Årets resultat blev en vinst på 27 tkr, en nettomarginal på 1,0 %. 3 av de senaste 4 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 47,9 % vid årets slut.
- De kortfristiga skulderna var större än omsättningstillgångarna (balanslikviditet 0,95).
- Omsättningen var högre än hos 78 % av bolagen med samma huvudbransch, mobil restaurangverksamhet (SNI 56120). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
4,1 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
1,0 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+29,9 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
−16,3 % per år
2022 till 2025
Balanslikviditet
0,95
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Omsättning per anställd
1,3 mkr
2 anställda i snitt
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-06-22
5 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-03-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-30
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-07-18
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-06-07
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-07-30
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Sollentuna
Andra registrerade bolag med säte i Sollentuna.
- 08 Byggkeramik Plattor ABAB
- 08 Ställningsmontage ABAB
- 1 Valley ABAB
- 110 Procent Konsult ABAB
- 12P Management Holding ABAB
- 1501 Family Office ABAB
- 1982 Game Consulting ABAB
- 2 B Aware ABAB