Registrerat, ej verksamt
Nyrell Four AB
Översikt
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta rörelsedrivande dotterbolag, lös- och fast egendom samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 11 december 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 00000 Okänd
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Gatuadress
- Lilla Fiskaregatan 6B
- Postnummer & ort
- 22222 LUND
- Registrerat namn
- Nyrell Four ABReg 2014-02-15
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
Årets resultat
-6 tkr
▲ 22,4 %Tillgångar
189 tkr
▼ 3,3 %Eget kapital
181 tkr
▼ 3,4 %Soliditet
95,8 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
164 tkr
▼ 3,8 %Totala skulder
8 tkr
0,0 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 6 400 | 8 250 | 7 500 | 7 500 | 7 463 |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −6 400 | −8 250 | −7 500 | −7 500 | −7 463 |
| Resultat e. fin. poster | −6 400 | −8 250 | −13 599 300 | −7 500 | −7 463 |
| Resultat före skatt | −6 400 | −8 250 | −13 599 300 | −7 500 | −7 463 |
| Årets resultat | −6 400 | −8 250 | −13 599 300 | −7 500 | −7 463 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 13 616 800 | 13 616 800 |
| Omsättningstillgångar | 164 092 | 170 492 | 178 742 | 186 242 | 193 742 |
| Kassa & bank | 164 025 | 170 425 | 178 675 | 186 175 | 193 675 |
| Summa tillgångar | 189 092 | 195 492 | 203 742 | 13 803 042 | 13 810 542 |
| Eget kapital | 181 092 | 187 492 | 195 742 | 13 795 042 | 13 802 542 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
| Soliditet (%) | 95,8 % | 95,9 % | 96,1 % | 99,9 % | 99,9 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en förlust på 6 tkr. Samtliga de senaste 5 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 95,8 % vid årets slut.
Avkastning på eget kapital
−3,5 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-04-30)
Registrerad: 2025-11-17
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-04-30)
Registrerad: 2024-11-14
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-04-30)
Registrerad: 2023-10-31
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-04-30)
Registrerad: 2022-10-21
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Lund
Andra registrerade bolag med säte i Lund.
- \"Ordspecialisten\" HandelsbolagHB
- & Beyond Consulting ABAB
- 011CE SWEDEN ABAB
- 101 Watts ABAB
- 1013 ABAB
- 11110111100 ABAB
- 1337Works ABAB
- 1337Works Holding ABAB