Aktivt företag
Oddly AB
Översikt
Bolagets skall bedriva webb-, mobil-, spel- och digital produktion, mediaproduktion såsom foto, film och musik, konsultation inom informationsteknologi, affiliatemarknadsföring, handel med fast och lös egendom och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 17 januari 2014
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 62100 Dataprogrammering
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Östra Almgatan 23
- Postnummer & ort
- 23437 LOMMA
- Registrerat namn
- Oddly ABReg 2014-02-12
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
30 tkr
▼ 25,0 %Årets resultat
-13 tkr
▼ 182,9 %Tillgångar
126 tkr
▼ 11,0 %Eget kapital
111 tkr
▼ 10,7 %Soliditet
88,2 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
71 tkr
▼ 14,5 %Totala skulder
15 tkr
▼ 13,7 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 29 999 | 40 000 | 39 999 | 30 000 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 43 761 | 24 533 | 33 024 | 56 001 | 74 528 |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −13 762 | 15 467 | 6 975 | −26 001 | −74 528 |
| Resultat e. fin. poster | −13 274 | 16 012 | 7 686 | −25 976 | −74 528 |
| Resultat före skatt | −13 274 | 16 012 | 7 686 | −25 976 | −74 528 |
| Årets resultat | −13 274 | 16 012 | 7 686 | −25 976 | −74 528 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 12 500 | 12 500 | 12 500 | 12 500 | 12 500 |
| Omsättningstillgångar | 113 553 | 129 188 | 109 092 | 96 235 | 122 211 |
| Kassa & bank | 71 277 | 83 407 | 61 182 | 48 058 | 70 676 |
| Summa tillgångar | 126 053 | 141 688 | 121 592 | 108 735 | 134 711 |
| Eget kapital | 111 159 | 124 433 | 108 421 | 100 735 | 126 711 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 14 894 | 17 255 | 13 171 | 8 000 | 8 000 |
| Soliditet (%) | 88,2 % | 87,8 % | 89,2 % | 92,6 % | 94,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en förlust på 13 tkr. 2 av de senaste 5 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 88,2 % vid årets slut.
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 7,6 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 9 % av bolagen med samma huvudbransch, dataprogrammering (SNI 62100). Se de största bolagen i branschen
Avkastning på eget kapital
−11,9 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
7,62
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
7 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-03-11
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-04-09
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-04-14
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-07-02
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-05-19
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-03-16
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-12-31)
Registrerad: 2020-07-03
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Lomma
Andra registrerade bolag med säte i Lomma.
- 0s & 1s Software ABAB
- 1085 ABAB
- 1210 Management ABAB
- 15km Sverige ABAB
- 1914 Invest ABAB
- 360kb ABAB
- 3e Consulting ABAB
- 3rd Culture ABAB