Registrerat, ej verksamt
P Hansson Förvaltnings AB
Översikt
Bolaget skall bedriva stödboende och öppenvård för barn och ungdomar, förvalta fast egendom, handel med värdepapper och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 22 november 2019
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 00000 Okänd
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Gatuadress
- Stenbrovägen 12
- Postnummer & ort
- 61137 NYKÖPING
- Registrerat namn
- P Hansson Förvaltnings ABReg 2020-01-20
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026Årets resultat
-6 tkr
▼ 27,4 %Tillgångar
511 tkr
▼ 26,2 %Eget kapital
502 tkr
▼ 27,0 %Soliditet
98,1 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
17 tkr
▼ 91,5 %Totala skulder
9 tkr
▲ 74,1 %| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | - | - | - | - | 0 |
| Övriga externa kostnader | 5 811 | 4 561 | 2 181 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −5 811 | −4 561 | −2 181 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −5 811 | −4 561 | −2 181 | −5 483 | −3 801 |
| Resultat före skatt | −5 811 | −4 561 | −2 181 | - | - |
| Årets resultat | −5 811 | −4 561 | −2 181 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 511 118 | 692 892 | 898 526 | - | - |
| Kassa & bank | 16 902 | 197 892 | 403 526 | - | - |
| Summa tillgångar | 511 118 | 692 892 | 898 526 | - | - |
| Eget kapital | 501 631 | 687 442 | 896 647 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 9 487 | 5 450 | 1 879 | - | - |
| Soliditet (%) | 98,1 % | 99,2 % | 99,8 % | 99,9 % | 100,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Årets resultat blev en förlust på 6 tkr. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 98,1 % vid årets slut.
Avkastning på eget kapital
−1,2 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
7 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2026-04-30)
Registrerad: 2026-06-23
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-04-30)
Registrerad: 2025-07-30
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-04-30)
Registrerad: 2024-05-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-04-30)
Registrerad: 2023-08-16
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-04-30)
Registrerad: 2022-08-20
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-04-30)
Registrerad: 2021-10-07
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-04-30)
Registrerad: 2021-01-30
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Nyköping
Andra registrerade bolag med säte i Nyköping.
- 24-sju Oxelösund ABAB
- 2njoy Production ABAB
- 3 F:s Hobby Service HandelsbolagHB
- 3D Logistic ABAB
- 47:an Capital AktiebolagAB
- 4G Entreprenad ABAB
- 4zero ABAB
- 4zero Invest ABAB