P-on T-on Produktutveckling AB
Översikt
Bolaget ska bedriva teknisk produktutveckling och konsultverksamhet såsom design, CAD-ritningar och konstruktion, byggjänster, fotografering, journalistik, kursverksamhet inom främst cykling, skidåkning och fotografering, tillverkning av sportutrustning samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 7 december 2010
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 71122 Teknisk konsultverksamhet inom industriteknik
- Bransch (SNI)
- SNI 74110 Industridesign och modedesign
- Bransch (SNI)
- SNI 32300 Tillverkning av sportartiklar
- Bransch (SNI)
- SNI 43320 Byggnadssnickeriarbeten
- Bransch (SNI)
- SNI 90110 Litterärt skapande och musikkomposition
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Hållgårdsvägen 6
- Postnummer & ort
- 83795 UNDERSÅKER
- Registrerat namn
- P-on T-on Produktutveckling ABReg 2011-02-02
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 15 399 | 14 001 | 53 900 | 62 420 | 5 000 |
| Övriga externa kostnader | 30 992 | 33 411 | - | - | 63 552 |
| Personalkostnader | 5 732 | 5 587 | - | - | 10 915 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −1 325 | −26 373 | - | - | −72 361 |
| Resultat e. fin. poster | −835 | −26 475 | 13 664 | 9 223 | −72 564 |
| Resultat före skatt | −835 | −26 475 | - | - | −72 564 |
| Årets resultat | −835 | −26 475 | - | - | −72 564 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 124 038 | 99 873 | - | - | 59 332 |
| Kassa & bank | 30 023 | 25 196 | - | - | 33 965 |
| Summa tillgångar | 124 038 | 99 873 | - | - | 59 332 |
| Eget kapital | 26 958 | 27 793 | - | - | 31 381 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 97 080 | 72 080 | - | - | 27 951 |
| Soliditet (%) | 21,7 % | 27,8 % | 53,2 % | 39,5 % | 53,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en förlust på 835 kr. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 21,7 % vid årets slut, ned från 39,5 % (2022).
- Omsättningen var högre än hos 3 % av bolagen med samma huvudbransch, teknisk konsultverksamhet inom industriteknik (SNI 71122). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
7 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Undersåker
Andra registrerade bolag med säte i Undersåker.
- 2:1 ARK ABAB
- 4legs4life ABAB
- 84codes ABAB
- 84root ABAB
- 9-Line ABAB
- AB 76 KVADRAT PlusAB
- ÅBB uthyrning ABAB
- Ackehed Bygg och Entreprenad ABAB