Aktivt företag
Pawlik Company Sweden AB
Översikt
Bolaget skall ha till föremål för sin verksamhet att bedriva specialistverksamhet inom öppenvård, dermatologi samt därmed förenlig verksamhet samt bedriva tillverkning av smideshantverk, filmproduktion, musikarrangemang, fotografverksamhet, smidesdesign samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 26 november 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86222 Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Mariehemsvägen 6J, Lgh.1802
- C/o
- Ewa Pawlik
- Postnummer & ort
- 90654 UMEÅ
- Registrerat namn
- Pawlik Company Sweden ABReg 2014-05-06
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026Årets resultat
-11 tkr
Tillgångar
85 tkr
▼ 39,0 %Eget kapital
88 tkr
▼ 10,9 %Kassa & bank
557 kr
▼ 97,9 %Totala skulder
-3 tkr
▼ 337600,0 %| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | - | - | 374 904 | 771 442 | 290 533 |
| Övriga externa kostnader | 38 776 | 24 739 | 138 718 | 204 768 | 162 961 |
| Personalkostnader | 0 | 14 014 | 18 170 | 12 480 | 2 880 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −49 376 | −56 256 | 207 416 | 543 594 | 124 692 |
| Resultat e. fin. poster | −50 783 | −58 033 | 208 265 | 542 887 | 124 680 |
| Resultat före skatt | −10 783 | 1 967 | 208 265 | 442 887 | 124 680 |
| Årets resultat | −10 783 | 0 | 164 396 | 380 439 | 124 680 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 10 600 | 21 200 | 31 800 | 42 400 | 0 |
| Omsättningstillgångar | 74 046 | 117 605 | 532 277 | 715 876 | 249 119 |
| Kassa & bank | 557 | 26 287 | 359 677 | 518 151 | 101 942 |
| Summa tillgångar | 84 646 | 138 805 | 564 077 | 758 276 | 249 119 |
| Eget kapital | 88 021 | 98 804 | 348 804 | 434 408 | 195 969 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | −3 375 | 1 | 115 273 | 223 868 | 53 150 |
| Soliditet (%) | - | - | - | - | - |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Årets resultat blev en förlust på 11 tkr. 3 av de senaste 5 åren har slutat med vinst.
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-03-31)
Registrerad: 2025-07-29
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-03-31)
Registrerad: 2024-10-29
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-03-31)
Registrerad: 2023-10-06
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-03-31)
Registrerad: 2021-10-31
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Umeå
Andra registrerade bolag med säte i Umeå.
- 0408 Consulting ABAB
- 0day AktiebolagAB
- 100% Åsa ABAB
- 1588 Workwear ABAB
- 195455 Holding ABAB
- 1LS4L ABAB
- 2 R i Umeå ABAB
- 21 Fractal ABAB