Registrerat, ej verksamt
PoolHasses Motor & Fritid AB
Översikt
Uppdaterad 2026-06-06
Bolaget ska bedriva försäljning av fritidsprodukter, äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 27 oktober 2016
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 00000 Okänd
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Gatuadress
- Norra Norrgren 336
- Postnummer & ort
- 95595 NIEMISEL
- Registrerat namn
- PoolHasses Motor & Fritid ABReg 2017-01-16
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
Årets resultat
-14 tkr
▼ 15,1 %Tillgångar
37 tkr
▼ 4,7 %Eget kapital
36 tkr
▼ 4,8 %Soliditet
98,4 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
25 tkr
▲ 397,2 %Totala skulder
591 kr
0,0 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 13 793 | 11 983 | 12 438 | 12 938 | 11 687 |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −13 793 | −11 983 | −12 438 | −12 938 | −11 687 |
| Resultat e. fin. poster | −13 793 | −11 983 | −12 438 | −12 938 | −11 687 |
| Resultat före skatt | −13 793 | −11 983 | −12 438 | −12 938 | −11 687 |
| Årets resultat | −13 793 | −11 983 | −12 438 | −12 938 | −11 687 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 36 798 | 38 608 | 50 591 | 29 412 | 29 350 |
| Kassa & bank | 24 815 | 4 991 | 16 974 | 16 412 | 29 350 |
| Summa tillgångar | 36 798 | 38 608 | 50 591 | 29 412 | 29 350 |
| Eget kapital | 36 207 | 38 017 | 50 000 | 28 821 | 28 759 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 591 | 591 | 591 | 591 | 591 |
| Soliditet (%) | 98,4 % | 98,5 % | 98,8 % | 98,0 % | 98,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en förlust på 14 tkr. Samtliga de senaste 5 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 98,4 % vid årets slut.
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-06-12
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-04-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-01-22
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-04-04
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-03-15
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Niemisel
Andra registrerade bolag med säte i Niemisel.
- Algamo Bygg&Consult ABAB
- AMJ i Luleå ABAB
- Bygg Hantverkaren i norr ABAB
- Drugge utbildning ABAB
- ES i Boden ABAB
- Gunnarshuset ABAB
- Kallkällkroken Fastigheter ABAB
- Kallkällkroken Holding ABAB