Aktivt företag
RVB Väst AB
Översikt
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva service samt installation av ventilationsanläggningar i bolaget eller via dotterbolag samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 4 november 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 64994 Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Båtsmans Lustigsgata 86
- C/o
- C/o Jennifer Justesen Berg
- Postnummer & ort
- 42257 HISINGS BACKA
- Registrerat namn
- RVB Väst ABReg 2013-11-21
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
Årets resultat
52 tkr
▼ 51,6 %Tillgångar
4,7 mkr
▼ 1,3 %Eget kapital
4,4 mkr
▼ 3,3 %Soliditet
94,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
3,2 mkr
▲ 45,6 %Totala skulder
274 tkr
▲ 46,2 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 6 306 | 7 625 | 1 250 | 1 250 | - |
| Personalkostnader | - | 0 | 0 | 32 855 | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −6 306 | −7 625 | −1 250 | −34 105 | - |
| Resultat e. fin. poster | 65 635 | 135 331 | 906 585 | 206 664 | 1 559 000 |
| Resultat före skatt | 65 635 | 135 331 | 906 585 | 206 664 | - |
| Årets resultat | 52 042 | 107 453 | 894 617 | 206 664 | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | 0 | 0 | 20 000 | - |
| Omsättningstillgångar | 4 673 703 | 4 735 034 | 4 753 328 | 3 981 348 | - |
| Kassa & bank | 3 173 705 | 2 179 421 | 4 253 326 | 1 481 348 | - |
| Summa tillgångar | 4 673 703 | 4 735 034 | 4 753 328 | 4 001 348 | - |
| Eget kapital | 4 399 753 | 4 547 711 | 4 640 258 | 3 945 641 | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 273 950 | 187 323 | 113 070 | 55 707 | - |
| Soliditet (%) | 94,0 % | 96,0 % | 98,0 % | 99,0 % | 92,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en vinst på 52 tkr. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 4 åren.
- Soliditeten var 94,0 % vid årets slut, ned från 99,0 % (2022).
Avkastning på eget kapital
1,2 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
3 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Hisings Backa
Andra registrerade bolag med säte i Hisings Backa.
- 1 Food Sverige ABAB
- 1731 Consulting ABAB
- 2ctrl Twocontrol ABAB
- 365 Elteknik ABAB
- 3B TECH ABAB
- 3D ButiksInredning ABAB
- 3R Solutions Holding ABAB
- 4 Stars Bil & Motorcentre ABAB