Aktivt företag
Setema Leasing Aktiebolag
Översikt
Aktiebolaget ska bedriva uthyrning av maskiner och utrustning för industriellt bruk, fordon samt bedriva förvaltning av värdepapper ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 13 juli 1995
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 77110 Uthyrning och leasing av personbilar och lätta motorfordon
- Bransch (SNI)
- SNI 77390 Uthyrning och leasing av diverse övrig utrustning samt diverse övriga maskiner och materiella tillgångar
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Box 644
- Postnummer & ort
- 26125 LANDSKRONA
- Registrerat namn
- Setema Leasing AktiebolagReg 1998-01-29
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026Årets resultat
-6 tkr
▲ 63,5 %Tillgångar
510 tkr
▼ 75,9 %Eget kapital
500 tkr
▼ 76,3 %Soliditet
98,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
491 tkr
▼ 76,6 %Totala skulder
10 tkr
0,0 %| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | - | - | −2 | 0 | 281 800 |
| Övriga externa kostnader | 12 374 | 51 999 | - | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −12 043 | −51 999 | - | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −6 489 | −17 794 | −34 802 | −18 500 | 458 660 |
| Resultat före skatt | −6 489 | −17 794 | - | - | - |
| Årets resultat | −6 489 | −17 794 | - | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 510 160 | 2 116 649 | - | - | - |
| Kassa & bank | 490 994 | 2 095 294 | - | - | - |
| Summa tillgångar | 510 160 | 2 116 649 | - | - | - |
| Eget kapital | 500 160 | 2 106 649 | - | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 10 000 | 10 000 | - | - | - |
| Soliditet (%) | 98,0 % | 99,5 % | 99,5 % | 99,5 % | 81,8 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Årets resultat blev en förlust på 6 tkr.
- Soliditeten var 98,0 % vid årets slut.
Avkastning på eget kapital
−1,3 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2026-04-30)
Registrerad: 2026-10-30
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-04-30)
Registrerad: 2025-10-27
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-04-30)
Registrerad: 2024-09-30
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-04-30)
Registrerad: 2023-10-30
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-04-30)
Registrerad: 2022-10-31
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-04-30)
Registrerad: 2021-10-08
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Landskrona
Andra registrerade bolag med säte i Landskrona.
- 1413 Bryggkultur ABAB
- 2 Touch Beauty Lounge ABAB
- 24 Wash ABAB
- 261 Consulting ABAB
- 261 Ekonomi ABAB
- 261 Invest ABAB
- 261 Solutions ABAB
- 2Boman ABAB