Aktivt företag
Si Group Services AB
Översikt
Bolaget ska bedriva konsultverksamhet inom marknadsföring, redovisning och ekonomitjänster samt därmed förenlig verksamhet
- Registrerat
- 20 januari 2014
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 62100 Dataprogrammering
- Bransch (SNI)
- SNI 68203 Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- EFM 777-7 Billo
- Postnummer & ort
- 10646 STOCKHOLM
- Registrerat namn
- Si Group Services ABReg 2026-02-02
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
2,8 mkr
▲ 275,3 %Årets resultat
12 tkr
▼ 0,8 %Tillgångar
1,1 mkr
▲ 87,5 %Eget kapital
86 tkr
▲ 16,0 %Soliditet
8,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
221 tkr
▲ 967,8 %Totala skulder
973 tkr
▲ 98,4 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 2 837 819 | 756 067 | 1 646 773 | 2 553 683 | 1 381 859 |
| Övriga externa kostnader | 791 826 | 436 898 | - | - | 494 077 |
| Personalkostnader | 0 | 1 807 | - | - | 773 077 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 468 441 | 13 462 | - | - | 1 764 |
| Resultat e. fin. poster | 442 071 | 11 991 | −244 579 | −94 900 | 932 |
| Resultat före skatt | 17 071 | 11 991 | - | - | 932 |
| Årets resultat | 11 893 | 11 991 | - | - | 341 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 0 | 43 397 | - | - | 11 793 |
| Omsättningstillgångar | 1 059 108 | 521 356 | - | - | 646 231 |
| Kassa & bank | 220 951 | 20 692 | - | - | 16 647 |
| Summa tillgångar | 1 059 108 | 564 753 | - | - | 658 024 |
| Eget kapital | 86 251 | 74 358 | - | - | 61 832 |
| Långfristiga skulder | 116 605 | 0 | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 856 252 | 490 395 | - | - | 593 367 |
| Soliditet (%) | 8,0 % | 13,0 % | 12,0 % | 9,0 % | 9,7 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen ökade med 275,3 % jämfört med 2024, till 2,8 mkr.
- Årets resultat blev en vinst på 12 tkr, en nettomarginal på 0,4 %. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 8,0 % vid årets slut.
- Omsättningen var högre än hos 86 % av bolagen med samma huvudbransch, dataprogrammering (SNI 62100). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
16,5 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
0,4 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+275,3 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
+19,7 % per år
2021 till 2025
Balanslikviditet
1,24
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
7 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-27
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-06-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-06-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-06-20
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-07-02
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-12-31)
Registrerad: 2020-07-02
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2018-12-31)
Registrerad: 2019-07-16
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Stockholm
Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.
- 's-Gravendijk Invest ABAB
- (K)lyftigt ABAB
- (s.m.i.t.h) swedish management innovation thinkers ABAB
- @BASE106 ABAB
- \"McKinsey & Company, Inc. Sweden (USA) svensk filial\FL
- & NISÉ ABAB
- & Senocq ABAB
- &Berhe agency ABAB