Aktivt företag
Sisay Care AB
Översikt
Uppdaterad 2026-10-14
Bolaget kommer bedriva konsulttjänster inom vård samt därmed förenligt verksamhet.
- Registrerat
- 29 december 2021
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 87301 Vård och omsorg i särskilda boendeformer för äldre personer
- Bransch (SNI)
- SNI 86102 Specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhus
- Bransch (SNI)
- SNI 87100 Boende med sjuksköterskevård
- Bransch (SNI)
- SNI 86211 Primärvårdsmottagningar med läkare m.m.
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Bandtraktorgatan 99
- Postnummer & ort
- 42467 ANGERED
- Registrerat namn
- Sisay Care ABReg 2021-12-29
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
4 tkr
▼ 99,3 %Årets resultat
-36 tkr
▼ 158,1 %Tillgångar
104 tkr
▼ 71,9 %Eget kapital
49 tkr
▼ 83,1 %Soliditet
47,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
51 tkr
▼ 86,3 %Totala skulder
55 tkr
▼ 31,7 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 4 159 | 580 143 | 909 800 | 334 490 |
| Övriga externa kostnader | 38 372 | 39 492 | 33 583 | 15 561 |
| Personalkostnader | 0 | 463 955 | 459 970 | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −34 213 | 76 696 | 416 247 | 318 929 |
| Resultat e. fin. poster | −35 642 | 77 424 | 416 755 | 318 924 |
| Resultat före skatt | −35 642 | 77 424 | 416 755 | 318 924 |
| Årets resultat | −35 642 | 61 315 | 330 835 | 253 227 |
| Balansräkning | ||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 103 636 | 368 715 | 627 332 | 402 332 |
| Kassa & bank | 50 673 | 368 715 | 398 376 | 218 814 |
| Summa tillgångar | 103 636 | 368 715 | 627 332 | 402 332 |
| Eget kapital | 48 735 | 288 377 | 422 062 | 278 227 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 54 901 | 80 338 | 205 270 | 124 105 |
| Soliditet (%) | 47,0 % | 78,2 % | 67,3 % | 69,2 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen har minskat 2 år i rad, från 910 tkr (2023) till 4 tkr (2025).
- Årets resultat blev en förlust på 36 tkr. 3 av de senaste 4 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 47,0 % vid årets slut, ned från 69,2 % (2022).
Omsättningstillväxt
−99,3 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
−93,2 % per år
2023 till 2025
Balanslikviditet
1,89
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-08-03
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-05-31)
Registrerad: 2025-11-10
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-05-31)
Registrerad: 2024-08-16
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-05-31)
Registrerad: 2023-09-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-05-31)
Registrerad: 2022-08-11
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Angered
Andra registrerade bolag med säte i Angered.
- 24 Holding ABAB
- 24 Lab ABAB
- 24 tänder ABAB
- 2D TRANSPORT I GBG ABAB
- 2Partners ABAB
- 2S bygg och akustik ABAB
- 3 Flow Consulting ABAB
- 3-Stads Holding ABAB