Aktivt företag
Skåne Fastighetspartner AB
Översikt
Aktiebolaget ska bedriva byggverksamhet, ny-, till- och ombyggnation, renovering, takarbeten samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 7 juli 2016
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 43412 Takarbeten av andra material än plåt
- Bransch (SNI)
- SNI 43411 Takarbeten av plåt
- Bransch (SNI)
- SNI 43210 Elinstallationer
- Bransch (SNI)
- SNI 43341 Måleriarbeten
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Höstbruksvägen 19
- Postnummer & ort
- 24543 STAFFANSTORP
- Registrerat namn
- Skåne Fastighetspartner ABReg 2026-10-02
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Årets resultat
-31 tkr
▲ 31,4 %Tillgångar
156 tkr
▼ 69,9 %Eget kapital
155 tkr
▼ 69,9 %Soliditet
99,4 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
17 tkr
▼ 2,2 %Totala skulder
931 kr
▼ 69,8 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | - | 0 | 1 830 549 | 2 580 131 | 2 212 761 |
| Övriga externa kostnader | 30 756 | 32 287 | 1 819 825 | - | - |
| Personalkostnader | 0 | 545 | 9 302 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −30 756 | −32 832 | 1 422 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −30 800 | −44 871 | 1 332 | 15 705 | −175 010 |
| Resultat före skatt | −30 800 | −44 871 | 1 332 | - | - |
| Årets resultat | −30 800 | −44 871 | −874 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 131 296 | 497 968 | 866 655 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 24 781 | 21 059 | 393 655 | - | - |
| Kassa & bank | 17 170 | 17 560 | 392 524 | - | - |
| Summa tillgångar | 156 077 | 519 027 | 1 260 310 | - | - |
| Eget kapital | 155 146 | 515 947 | 1 120 818 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 931 | 3 080 | 139 492 | - | - |
| Soliditet (%) | 99,4 % | 99,4 % | 88,9 % | 77,0 % | 91,6 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en förlust på 31 tkr. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 99,4 % vid årets slut, upp från 77,0 % (2022).
Avkastning på eget kapital
−19,9 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
8 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-07-23
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-03-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-07-02
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-07-07
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-05-12
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-12-31)
Registrerad: 2020-05-20
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2018-12-31)
Registrerad: 2019-07-24
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Staffanstorp
Andra registrerade bolag med säte i Staffanstorp.
- 04noll Skyltreklam ABAB
- 100 Flytt ABAB
- 16 Invest ABAB
- 2021.AI ABAB
- 2097 Holding ABAB
- 360Move ABAB
- 48 Wine ABAB
- 5Fisk ABAB