Storåkers Poker AB
Översikt
Föremålet för bolagets verksamhet skall vara konsultverksamhet, föreläsningar inom events, affilliates, journalistikverksamhet även uthyrningsverksamhet inom nämda område, även handel med aktier och värdepapper, även fastighetsförvaltnng, även ambulerande marknadsförsäljning samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 7 maj 2009
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 90200 Scenkonst
- Bransch (SNI)
- SNI 90110 Litterärt skapande och musikkomposition
- Bransch (SNI)
- SNI 64994 Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Norrbyvretsvägen 22
- Postnummer & ort
- 14763 UTTRAN
- Registrerat namn
- Storåkers Poker ABReg 2009-09-21
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 98 249 | 138 367 | 29 526 |
| Övriga externa kostnader | 79 595 | 35 776 | 44 388 |
| Personalkostnader | 4 445 | 0 | 3 690 |
| Avskrivningar | - | - | - |
| Rörelseresultat | 14 209 | 102 591 | −18 552 |
| Resultat e. fin. poster | 13 620 | 103 420 | −18 291 |
| Resultat före skatt | 13 620 | 103 420 | −18 291 |
| Årets resultat | 10 718 | 86 137 | −18 291 |
| Balansräkning | |||
| Anläggningstillgångar | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 282 138 | 255 789 | 221 348 |
| Kassa & bank | 15 000 | 5 740 | 19 696 |
| Summa tillgångar | 282 138 | 255 789 | 221 348 |
| Eget kapital | 118 974 | 208 256 | 172 119 |
| Långfristiga skulder | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 163 164 | 47 533 | 49 229 |
| Soliditet (%) | 42,2 % | 81,4 % | 77,8 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen minskade med 29,0 % jämfört med 2024, till 98 tkr.
- Årets resultat blev en vinst på 11 tkr. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 42,2 % vid årets slut, ned från 77,8 % (2023).
- Omsättningen var högre än hos 16 % av bolagen med samma huvudbransch, scenkonst (SNI 90200). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
2 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Uttran
Andra registrerade bolag med säte i Uttran.
- 2040 Holding ABAB
- 4 Your Office Uttran ABAB
- 71:ans Alltjänster ABAB
- AB FirmabAB
- AB MedicArt Hälsa och Skönhet 2025AB
- AB MST Mathias Schakt & TeknikAB
- Abrahams Åkeri ABAB
- ABSE - All Byggservice Sverige ABAB