Strömmen inifrån AB
Översikt
Firman bedriver verksamhet med inriktning på human relations och mänskligt växande i vid mening, inklusive ledarskap, kvinnopsykologi, existentiella frågor och ledarskap. Verksamheten inriktar sig på allt från sjuka människor inom psykiatrin till coaching för välfungerande personer. Arbetet sker både enskilt och i grupp och inbegriper workshops, utbildning och folkbildning både muntligt, skriftligt, på sociala medier och genom public speaking.
- Registrerat
- 26 juli 2017
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86212 Annan allmän öppen hälso- och sjukvård, ej primärvård
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 64196 KATRINEHOLM
- Registrerat namn
- Strömmen inifrån ABReg 2017-07-26
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 1 408 716 | 1 276 296 | 2 357 383 | 2 681 000 | 1 730 000 |
| Övriga externa kostnader | 495 546 | 426 856 | 586 299 | - | - |
| Personalkostnader | 1 193 482 | 1 215 337 | 1 561 417 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −55 370 | −164 563 | 511 094 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −44 749 | −150 752 | 512 107 | 1 063 000 | 172 000 |
| Resultat före skatt | 285 251 | 29 248 | 382 107 | - | - |
| Årets resultat | 223 048 | 15 815 | 294 001 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 169 037 | 222 417 | 0 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 441 733 | 814 923 | 1 423 364 | - | - |
| Kassa & bank | 201 400 | 371 767 | 1 106 996 | - | - |
| Summa tillgångar | 610 770 | 1 037 340 | 1 423 364 | - | - |
| Eget kapital | 333 650 | 360 602 | 544 787 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 277 120 | 346 738 | 368 577 | - | - |
| Soliditet (%) | 55,0 % | 60,0 % | 67,0 % | 68,0 % | 66,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen ökade med 10,4 % jämfört med 2024, till 1,4 mkr.
- Årets resultat blev en vinst på 223 tkr, en nettomarginal på 15,8 %. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 55,0 % vid årets slut, ned från 68,0 % (2022).
- Omsättningen var högre än hos 73 % av bolagen med samma huvudbransch, annan allmän öppen hälso- och sjukvård, ej primärvård (SNI 86212). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
8 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Katrineholm
Andra registrerade bolag med säte i Katrineholm.
- 3DKraft Sverige ABAB
- 3U Sweden ABAB
- 59North Wheels ABAB
- A Forss Konsult ABAB
- A M Söderstierna Åkeri AktiebolagAB
- A-System ABAB
- A-Tec Energi & Klimat ABAB
- A. Hellströms Åkeri ABAB