Aktivt företag
Supai AB
Översikt
Kökskonsult, konceptutvecklare inom restaurangbranschen, matlagningskanaler, matkurser, frilanskock, evenemang, utbildningar, pop-up restaurang och restaurangverksamhet.
- Registrerat
- 15 mars 2021
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 43653 HOVÅS
- Registrerat namn
- Supai ABReg 2021-03-15
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
1,2 mkr
▲ 15,1 %Årets resultat
208 tkr
▲ 62514,1 %Tillgångar
438 tkr
▲ 27,7 %Eget kapital
226 tkr
▲ 1222,3 %Anställda
2
Medelantal
Kassa & bank
59 tkr
▲ 223,2 %Totala skulder
213 tkr
▼ 34,8 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 1 202 827 | 1 045 109 | 966 934 | 882 000 | 387 000 |
| Övriga externa kostnader | 353 705 | 192 989 | 143 459 | - | - |
| Personalkostnader | 577 983 | 834 220 | 820 167 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 271 139 | 17 900 | 3 308 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 263 617 | 6 478 | −5 374 | 2 000 | 8 000 |
| Resultat före skatt | 263 617 | 6 478 | −5 374 | - | - |
| Årets resultat | 208 463 | −334 | −8 952 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 438 257 | 343 146 | 203 344 | - | - |
| Kassa & bank | 59 346 | 18 361 | 62 195 | - | - |
| Summa tillgångar | 438 257 | 343 146 | 203 344 | - | - |
| Eget kapital | 225 517 | 17 055 | 17 389 | - | - |
| Långfristiga skulder | 24 990 | 24 990 | 74 994 | - | - |
| Kortfristiga skulder | 187 750 | 301 101 | 110 961 | - | - |
| Soliditet (%) | - | 5,0 % | 9,0 % | 8,0 % | 18,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen har ökat 3 år i rad, från 882 tkr (2022) till 1,2 mkr (2025).
- Årets resultat blev en vinst på 208 tkr, en nettomarginal på 17,3 %. 1 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 2,3 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 66 % av bolagen med samma huvudbransch, konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
22,5 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
17,3 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+15,1 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
+10,9 % per år
2022 till 2025
Avkastning på eget kapital
92,4 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
2,33
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Omsättning per anställd
601 tkr
2 anställda i snitt
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
5 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-09-09
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-05-30
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-03-04
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-02-07
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-02-28
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Hovås
Andra registrerade bolag med säte i Hovås.
- 1690 STO ABAB
- 26by20 Group ABAB
- 2Pint Software ABAB
- 360 Project Management ABAB
- 3iL ABAB
- 4 Knape ABAB
- 4 You Taxi GBG ABAB
- 436 måleri ABAB