Aktivt företag

Svensk Kamerasäkerhet Försäljning AB

AB Org.nr 5567795223
← Tillbaka

Översikt

Konsulting och försäljning av kameraövervakning, uthyrning av ljudanläggningar, samt DJ-verksamhet.

Registrerat
16 mars 2009
Juridisk form (SCB)
Övriga aktiebolag · 49
Bransch (SNI)
SNI 90200 Scenkonst
Bransch (SNI)
SNI 90390 Annan stödverksamhet avseende konstnärligt skapande och scenkonst
Bransch (SNI)
SNI 46432 Partihandel med ljud- och bildanläggningar samt videoutrustning
Bransch (SNI)
SNI 33200 Installation av industrimaskiner och -utrustning
Registreringsland
Sverige
Verksam (SCB)
Ja
Gatuadress
Gransbovägen 29
Postnummer & ort
58572 LJUNGSBRO
Registrerat namn
Svensk Kamerasäkerhet Försäljning ABReg 2009-03-16

Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning

Ekonomisk översikt

Bokslut 2025
Omsättning
13 tkr
▼ 73,3 %
Årets resultat
6 tkr
▼ 83,6 %
Tillgångar
15 tkr
▼ 15,5 %
Eget kapital
12 tkr
▲ 92,2 %
Soliditet
81,2 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
-37 tkr
▼ 145,4 %
Totala skulder
3 tkr
▼ 75,3 %
Nyckeltal 20252024202320222021
Resultaträkning
Nettoomsättning 12 674 47 498 15 914 −2 3 597
Övriga externa kostnader 3 295 5 891 2 165 6 394 6 345
Personalkostnader - - - - -
Avskrivningar - - - - -
Rörelseresultat 9 379 41 607 13 749 −6 396 −2 748
Resultat e. fin. poster 5 823 35 509 7 110 −13 159 −8 941
Resultat före skatt 5 823 35 509 7 110 −13 159 −8 941
Årets resultat 5 823 35 509 7 110 −13 159 −8 941
Balansräkning
Anläggningstillgångar - - - - -
Omsättningstillgångar 14 953 17 705 24 301 −32 620 −20 548
Kassa & bank −36 691 80 756 86 493 −84 064 −71 992
Summa tillgångar 14 953 17 705 24 301 −32 620 −20 548
Eget kapital 12 136 6 313 −29 196 −36 306 −23 148
Långfristiga skulder - - - - -
Kortfristiga skulder 2 817 11 392 4 895 3 686 2 600
Soliditet (%) 81,2 % 35,7 % 120,1 % 111,3 % 112,7 %

Analys av ekonomin

Bokslut 2025
  • Årets resultat blev en vinst på 6 tkr. 3 av de senaste 5 åren har slutat med vinst.
  • Soliditeten var 81,2 % vid årets slut.
  • Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 5,3 gånger om.
  • Omsättningen var högre än hos 4 % av bolagen med samma huvudbransch, scenkonst (SNI 90200). Se de största bolagen i branschen
Balanslikviditet
5,31
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder

Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).

Jämför Svensk Kamerasäkerhet Försäljning AB med andra bolag →

Årsredovisningar

Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.

9 årsredovisning(ar)

Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-07-29 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-07-26 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-07-29 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-07-26 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-07-27 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-07-30 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-12-31)
Registrerad: 2020-07-27 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2018-12-31)
Registrerad: 2019-07-22 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2017-12-31)
Registrerad: 2018-07-29 Format: application/zip

Domännamn

Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.

Hitta online

Sök efter detta företag på andra plattformar.

Topplistor

Bolag i samma bransch och län.

Fler företag i Ljungsbro

Andra registrerade bolag med säte i Ljungsbro.

Alla företag i Ljungsbro →