Aktivt företag

tand32 AB

AB Org.nr 5593812117
← Tillbaka

Översikt

Uppdaterad 2026-05-06

Utför tandvård. och tandvårdstjänster, sälja och köpa tandvårdsprodukter skönhets klinik för injektionsbehandlingar och övriga hudbehandlingar sälj och köp av hudprodukter och hudbehandlingar.

Registrerat
17 maj 2022
Juridisk form (SCB)
Övriga aktiebolag · 49
Bransch (SNI)
SNI 86102 Specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhus
Bransch (SNI)
SNI 86230 Tandläkarverksamhet
Registreringsland
Sverige
Verksam (SCB)
Ja
Gatuadress
Tallkottevägen 2
C/o
Aseel Bahr
Postnummer & ort
46173 TROLLHÄTTAN
Registrerat namn
tand32 ABReg 2022-05-17
Registrerat namn
Uddevalla TandhälsaReg 2024-08-23

Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning

Ekonomisk översikt

Bokslut 2025
Omsättning
5,0 mkr
▲ 145,2 %
Årets resultat
973 tkr
▲ 25,9 %
Tillgångar
3,6 mkr
▲ 35,6 %
Eget kapital
2,4 mkr
▲ 69,2 %
Soliditet
66,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
2
Medelantal
Kassa & bank
2,3 mkr
▲ 92,7 %
Totala skulder
1,2 mkr
▼ 2,1 %
Nyckeltal 20252024202320222022
Resultaträkning
Nettoomsättning 4 973 681 2 028 712 1 274 329 237 507 237 507
Övriga externa kostnader 1 072 826 348 606 194 198 - 103 964
Personalkostnader 1 153 961 357 491 12 484 - 69 652
Avskrivningar - - - - -
Rörelseresultat 1 226 901 971 571 862 007 - −94 499
Resultat e. fin. poster 1 225 571 972 561 861 977 −94 499 −94 499
Resultat före skatt 1 225 571 972 561 861 977 - −94 499
Årets resultat 972 830 772 418 703 872 - −94 499
Balansräkning
Anläggningstillgångar 988 823 1 197 665 1 036 705 - 615 755
Omsättningstillgångar 2 618 631 1 463 285 647 914 - 111 783
Kassa & bank 2 332 900 1 210 803 627 160 - 98 452
Summa tillgångar 3 607 454 2 660 950 1 684 619 - 727 538
Eget kapital 2 379 621 1 406 791 734 373 - 30 501
Långfristiga skulder 762 697 750 000 650 000 - 650 000
Kortfristiga skulder 465 136 504 159 300 246 - 47 037
Soliditet (%) 66,0 % 52,9 % 43,6 % 4,2 % 4,2 %

Analys av ekonomin

Bokslut 2025
  • Årets resultat blev en vinst på 973 tkr, en nettomarginal på 19,6 %. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
  • Soliditeten var 66,0 % vid årets slut, upp från 4,2 % (2022).
  • Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 5,6 gånger om.
  • Omsättningen var högre än hos 100 % av bolagen med samma huvudbransch, specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhus (SNI 86102). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
24,7 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
19,6 %
Årets resultat / omsättning
Avkastning på eget kapital
40,9 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
5,63
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Omsättning per anställd
2,5 mkr
2 anställda i snitt

Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.

Jämför tand32 AB med andra bolag →

Årsredovisningar

Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.

Uppdaterad 2026-05-05

4 årsredovisning(ar)

Årsredovisning (period t.o.m. 2025-09-30)
Registrerad: 2026-04-21 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-09-30)
Registrerad: 2025-04-24 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-11-30)
Registrerad: 2024-05-24 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-11-30)
Registrerad: 2023-06-01 Format: application/zip
Ladda ner

Domännamn

Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.

Hitta online

Sök efter detta företag på andra plattformar.

Fler företag i Trollhättan

Andra registrerade bolag med säte i Trollhättan.

Alla företag i Trollhättan →