Aktivt företag
Tandhygienist Ulrika Melin AB
Översikt
Uppdaterad 2026-05-29
Bolaget ska bedriva arbete som tandhygienist samt inköp och försäljning av material inom detta område.
- Registrerat
- 3 januari 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86991 Tandhygienistverksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Sturegatan 18
- Postnummer & ort
- 11436 STOCKHOLM
- Registrerat namn
- Tandhygienist Ulrika Melin ABReg 2013-04-18
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
1.5 mkr
▲ 4.2%Årets resultat
2 tkr
▼ 98.3%Tillgångar
608 tkr
▼ 7.0%Eget kapital
571 tkr
▼ 14.7%Soliditet
94.0%
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
183 tkr
▲ 16.2%Totala skulder
36 tkr
NaN%| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 1 467 230 | 1 408 103 | 1 490 115 | 1 367 819 | 1 566 666 |
| Övriga externa kostnader | 620 313 | 542 586 | 496 658 | 431 177 | 614 323 |
| Personalkostnader | 686 390 | 585 480 | 712 229 | 750 387 | 734 454 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 2 369 | 119 473 | 121 028 | 372 691 | 115 348 |
| Resultat e. fin. poster | 2 839 | 120 608 | 121 728 | 367 715 | 114 687 |
| Resultat före skatt | 2 839 | 120 608 | 121 728 | 367 715 | 114 687 |
| Årets resultat | 1 591 | 95 361 | 96 197 | 290 989 | 88 898 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 268 273 | 415 944 | 563 615 | 711 286 | 242 515 |
| Omsättningstillgångar | 339 508 | 237 671 | 239 474 | 245 133 | 425 816 |
| Kassa & bank | 182 742 | 157 325 | 89 795 | 131 300 | 223 833 |
| Summa tillgångar | 607 781 | 653 615 | 803 089 | 956 419 | 668 331 |
| Eget kapital | 571 393 | 669 841 | 574 479 | 478 283 | 187 294 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 36 389 | −16 226 | 228 610 | 478 136 | 481 037 |
| Soliditet (%) | 94.0% | 102.5% | 72.0% | 50.0% | 28.0% |
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-06-03
6 årsredovisning(ar)
Årsredovisning — period t.o.m. 2025-12-31
Registrerad: 2026-05-12
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2024-12-31
Registrerad: 2025-04-01
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2023-12-31
Registrerad: 2024-02-23
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2022-12-31
Registrerad: 2023-06-14
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2021-12-31
Registrerad: 2022-05-31
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2020-12-31
Registrerad: 2021-03-25
Format: application/zip
EU-varumärken
Registrerade varumärken kopplade till detta företag.
0 varumärke(n)
Inga EU-varumärken hittades för "Tandhygienist Ulrika Melin AB".
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Stockholm
Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.
- .DALLAS.GREEKPAN ABAB
- 's-Gravendijk Invest ABAB
- (K)lyftigt ABAB
- (s.m.i.t.h) swedish management innovation thinkers ABAB
- @BASE106 ABAB
- & Senocq ABAB
- & Zetterqvist kommunikation ABAB
- &Berhe agency ABAB