Aktivt företag
THERE4U GROUP AB
Översikt
Verksamheten omfattar interimchefs-jobb, revisioner inom industrin samt konsultverksamhet. Konsultverksamheten riktar sig mot tjänster för att öka effektiviteten på tillverkande processer, logistikflöden samt kvaliten på produkter.
- Registrerat
- 23 november 2021
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 69202 Revision
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Seatons allé 23, Lerum, Sweden
- Postnummer & ort
- 44332 LERUM
- Registrerat namn
- THERE4U GROUP ABReg 2021-11-23
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
▼ 100,0 %Årets resultat
2 tkr
▼ 84,5 %Tillgångar
897 tkr
▼ 33,3 %Eget kapital
436 tkr
▼ 49,6 %Soliditet
88,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
882 tkr
▼ 33,9 %Totala skulder
18 tkr
▼ 36,3 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 0 | 63 508 | 279 189 | 2 276 000 |
| Övriga externa kostnader | 13 832 | 36 029 | 35 170 | - |
| Personalkostnader | 6 476 | 16 043 | 333 159 | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −20 308 | 9 814 | −101 649 | - |
| Resultat e. fin. poster | −4 036 | 39 401 | −60 601 | 1 998 000 |
| Resultat före skatt | 5 964 | 22 061 | 3 807 | - |
| Årets resultat | 1 754 | 11 347 | 223 | - |
| Balansräkning | ||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 896 647 | 1 345 027 | 1 802 667 | - |
| Kassa & bank | 882 389 | 1 334 011 | 1 777 559 | - |
| Summa tillgångar | 896 647 | 1 345 027 | 1 802 667 | - |
| Eget kapital | 436 006 | 864 253 | 1 042 905 | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 17 801 | 27 934 | 324 262 | - |
| Soliditet (%) | 88,0 % | 91,0 % | 77,0 % | 62,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en vinst på 2 tkr. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 88,0 % vid årets slut, upp från 62,0 % (2022).
Avkastning på eget kapital
0,4 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-04-24
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-04-22
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-03-27
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-03-31
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Lerum
Andra registrerade bolag med säte i Lerum.
- 1 Citytjänst ABAB
- 1991 Nordic ABAB
- 21six ABAB
- 28 Suits ABAB
- 4en Förvaltning ABAB
- 71 HANA ABAB
- 8890 ABAB
- A Johansson Redovisning i Lerum ABAB