Aktivt företag
Tiki AB
Översikt
Uppdaterad 2026-05-30
Bolaget skall bedriva boendeförmedling, tillhandahålla läkartjänster samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 23 oktober 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86222 Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Måsgränd 9
- Postnummer & ort
- 97455 LULEÅ
- Registrerat namn
- Tiki ABReg 2014-02-20
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
68 tkr
▼ 79,8 %Årets resultat
3,8 mkr
▲ 1997,5 %Tillgångar
3,9 mkr
▲ 1167,0 %Eget kapital
3,9 mkr
▲ 1273,2 %Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
27 tkr
▼ 76,2 %Totala skulder
32 tkr
▲ 23,5 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 68 035 | 336 378 | 416 222 | 275 000 | 236 000 |
| Övriga externa kostnader | 55 486 | 94 691 | 151 121 | 44 000 | 162 000 |
| Personalkostnader | 2 515 | 53 081 | 407 | 8 000 | 2 000 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 5 034 | 178 606 | 264 694 | 223 000 | 72 000 |
| Resultat e. fin. poster | 3 758 816 | 179 207 | 265 321 | 0 | 0 |
| Resultat före skatt | 3 758 816 | 179 207 | 265 321 | 223 000 | 72 000 |
| Årets resultat | 3 758 816 | 179 207 | 265 321 | 223 000 | 72 000 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 18 100 | 161 500 | 12 250 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 3 884 899 | 146 540 | 392 203 | 389 000 | 174 000 |
| Kassa & bank | 26 996 | 113 634 | 335 874 | 256 000 | 122 000 |
| Summa tillgångar | 3 902 999 | 308 040 | 404 453 | 389 000 | 174 000 |
| Eget kapital | 3 870 691 | 281 875 | 352 668 | 307 000 | 144 000 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 32 308 | 26 165 | 51 785 | 82 000 | 30 000 |
| Soliditet (%) | - | 92,0 % | 87,0 % | 79,0 % | 82,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen har minskat 2 år i rad, från 416 tkr (2023) till 68 tkr (2025).
- Årets resultat blev en vinst på 3,8 mkr. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 5 åren.
- Omsättningen var högre än hos 13 % av bolagen med samma huvudbransch, specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus (SNI 86222). Se de största bolagen i branschen
Omsättningstillväxt
−79,8 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
−26,7 % per år
2021 till 2025
Avkastning på eget kapital
97,1 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-06-05
6 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-05-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-12
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-02-13
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-01-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-01-27
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-06-29
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Luleå
Andra registrerade bolag med säte i Luleå.
- 0920 ABAB
- 1:445 Fastighet i Norr ABAB
- 1220 Holding ABAB
- 1337 Krew ABAB
- 1411 Consulting ABAB
- 1435 ABAB
- 16solceller ABAB
- 1times x ABAB