Aktivt företag
Timelify AB
Översikt
Uppdaterad 2026-05-30
Utveckling av webbtjänster, hemsidor och musikproduktion samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 15 oktober 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 63920 Övrig informationsverksamhet
- Bransch (SNI)
- SNI 59200 Ljudinspelning och musikutgivning
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Björkebyvägen 22
- C/o
- Andreas Du Rietz
- Postnummer & ort
- 17564 JÄRFÄLLA
- Registrerat namn
- Timelify ABReg 2013-10-15
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
51 tkr
▲ 5,7 %Årets resultat
-49 tkr
▼ 1414,1 %Tillgångar
260 tkr
▼ 15,7 %Eget kapital
244 tkr
▼ 16,6 %Soliditet
94,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
259 tkr
▼ 15,7 %Totala skulder
16 tkr
▲ 0,8 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 50 761 | 48 001 | 152 000 | 309 599 | 1 364 000 |
| Övriga externa kostnader | 87 288 | 61 391 | 222 062 | 169 586 | 190 621 |
| Personalkostnader | 4 517 | 0 | 30 718 | 131 623 | 776 737 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −48 529 | −5 398 | −113 598 | −8 442 | 458 305 |
| Resultat e. fin. poster | −48 526 | −3 205 | −111 029 | −9 565 | 458 292 |
| Resultat före skatt | −48 526 | −3 205 | −111 029 | −9 565 | 458 292 |
| Årets resultat | −48 526 | −3 205 | −111 029 | −9 565 | 363 864 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 0 | 0 | 22 586 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 259 929 | 308 333 | 293 440 | 426 866 | 707 916 |
| Kassa & bank | 259 241 | 307 648 | 157 885 | 249 164 | 314 262 |
| Summa tillgångar | 259 929 | 308 333 | 316 026 | 426 866 | 707 916 |
| Eget kapital | 244 287 | 292 812 | 296 017 | 407 046 | 416 611 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 15 642 | 15 521 | 20 009 | 19 820 | 291 305 |
| Soliditet (%) | 94,0 % | 95,0 % | 94,0 % | 135,0 % | 59,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en förlust på 49 tkr. 1 av de senaste 5 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 94,0 % vid årets slut.
- Omsättningen var högre än hos 22 % av bolagen med samma huvudbransch, övrig informationsverksamhet (SNI 63920). Se de största bolagen i branschen
Genomsnittlig tillväxt
−56,1 % per år
2021 till 2025
Avkastning på eget kapital
−19,9 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-06-05
3 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Järfälla
Andra registrerade bolag med säte i Järfälla.
- +46 Bygg & Håltagning ABAB
- 08 Mark och Bygg ABAB
- 08 Sweden ABAB
- 1 Bygg Sverige ABAB
- 100% Tak ABAB
- 1978 of Sweden ABAB
- 1sign ABAB
- 2.0 Betong ABAB