Tiny Giant Steps AB
Översikt
Tiny Giant Steps AB är ett företag som bedriver verksamhet inom osteopati, rehabilitering, träning, friskvård och hälsa, kostrådgivning, försäljning av hälsofrämjande tillskott och träningsredskap, samt förenlig verksamhet. Företaget erbjuder också konsulttjänster, föreläsningar och utbildning inom organisation- och affärsutveckling, projektledning, ledarskap, agila arbetssätt och metoder.
- Registrerat
- 17 april 2023
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Bransch (SNI)
- SNI 96230 Dagspa, bastu och ångbastu
- Bransch (SNI)
- SNI 85510 Sport- och fritidsutbildning
- Bransch (SNI)
- SNI 46491 Partihandel med sport- och fritidsartiklar
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Nibbla backe 14
- Postnummer & ort
- 17853 EKERÖ
- Registrerat namn
- Tiny Giant Steps ABReg 2023-04-17
- Registrerat namn
- OmniklinikenReg 2023-11-21
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 2 515 814 | 2 312 023 | 1 735 437 |
| Övriga externa kostnader | 472 211 | 537 396 | 306 497 |
| Personalkostnader | 2 015 868 | 2 151 697 | 1 232 294 |
| Avskrivningar | - | - | - |
| Rörelseresultat | 281 556 | −186 602 | 358 991 |
| Resultat e. fin. poster | 280 986 | −186 922 | 358 020 |
| Resultat före skatt | 280 986 | −186 922 | 358 020 |
| Årets resultat | 259 602 | −186 922 | 283 735 |
| Balansräkning | |||
| Anläggningstillgångar | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 718 971 | 508 618 | 615 613 |
| Kassa & bank | 389 622 | 249 723 | 355 936 |
| Summa tillgångar | 718 971 | 508 618 | 615 613 |
| Eget kapital | 381 415 | 121 813 | 308 735 |
| Långfristiga skulder | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 337 556 | 386 805 | 306 878 |
| Soliditet (%) | 53,1 % | 23,9 % | 50,2 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Omsättningen har ökat 2 år i rad, från 1,7 mkr (2024) till 2,5 mkr (2026).
- Årets resultat blev en vinst på 260 tkr, en nettomarginal på 10,3 %. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 53,1 % vid årets slut.
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 2,1 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 88 % av bolagen med samma huvudbransch, konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
3 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Ekerö
Andra registrerade bolag med säte i Ekerö.
- 1977 ABAB
- 19sjuttifem Konsult ABAB
- 20nollsju ABAB
- 32 Holding AktiebolagAB
- 360 Projekt Holding ABAB
- 3R K Rask ABAB
- 3T Consulting ABAB
- 4reconciliation ABAB