Aktivt företag

Tony Mahr Fysio AB

AB Org.nr 5590371117
← Tillbaka

Översikt

Bolaget skall bedriva verksamhet inom kroppsvård och fysioterapi samt idka därmed förenlig verksamhet.

Registrerat
25 november 2015
Juridisk form (SCB)
Övriga aktiebolag · 49
Bransch (SNI)
SNI 86950 Fysioterapeutisk verksamhet
Registreringsland
Sverige
Verksam (SCB)
Ja
Gatuadress
Vargögatan 50
Postnummer & ort
25731 RYDEBÄCK
Registrerat namn
Tony Mahr Fysio ABReg 2018-10-09

Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning

Ekonomisk översikt

Bokslut 2025
Omsättning
1,3 mkr
▲ 2,6 %
Årets resultat
329 tkr
▲ 5,5 %
Tillgångar
880 tkr
▲ 62,1 %
Eget kapital
651 tkr
▲ 45,6 %
Soliditet
73,9 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
644 tkr
▲ 69,8 %
Totala skulder
229 tkr
▲ 139,4 %
Nyckeltal 20252024202320222021
Resultaträkning
Nettoomsättning 1 339 222 1 305 829 955 941 895 957 972 177
Övriga externa kostnader 291 646 280 997 293 268 - -
Personalkostnader 631 648 633 132 681 755 - -
Avskrivningar - - - - -
Rörelseresultat 415 928 391 700 −19 082 - -
Resultat e. fin. poster 416 645 392 613 −18 430 2 134 122 075
Resultat före skatt 416 645 392 613 −18 430 - -
Årets resultat 328 789 311 604 −18 430 - -
Balansräkning
Anläggningstillgångar 0 0 0 - -
Omsättningstillgångar 880 374 543 017 209 070 - -
Kassa & bank 643 736 379 052 142 131 - -
Summa tillgångar 880 374 543 017 209 070 - -
Eget kapital 650 973 447 184 135 581 - -
Långfristiga skulder - - - - -
Kortfristiga skulder 229 401 95 833 73 489 - -
Soliditet (%) 73,9 % 82,3 % 64,8 % 55,0 % 50,2 %

Analys av ekonomin

Bokslut 2025
  • Omsättningen har ökat 3 år i rad, från 896 tkr (2022) till 1,3 mkr (2025).
  • Årets resultat blev en vinst på 329 tkr, en nettomarginal på 24,6 %. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
  • Soliditeten var 73,9 % vid årets slut, upp från 55,0 % (2022).
  • Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 3,8 gånger om.
  • Omsättningen var högre än hos 71 % av bolagen med samma huvudbransch, fysioterapeutisk verksamhet (SNI 86950). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
31,1 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
24,6 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+2,6 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
+8,3 % per år
2021 till 2025
Avkastning på eget kapital
50,5 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
3,84
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Omsättning per anställd
1,3 mkr
1 anställd i snitt

Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).

Jämför Tony Mahr Fysio AB med andra bolag →

Årsredovisningar

Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.

8 årsredovisning(ar)

Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-17 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-12 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-06-14 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-05-25 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-06-16 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-06-14 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-12-31)
Registrerad: 2020-06-12 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2018-12-31)
Registrerad: 2019-04-03 Format: application/zip

Domännamn

Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.

Hitta online

Sök efter detta företag på andra plattformar.

Topplistor

Bolag i samma bransch och län.

Fler företag i Rydebäck

Andra registrerade bolag med säte i Rydebäck.

Alla företag i Rydebäck →