Aktivt företag
TOR Infra AB
Översikt
Uppdaterad 2026-05-09
Bolaget skall bedriva entreprenadverksamhet inom infrastrukturområdet och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 6 november 2023
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 42210 Allmännyttiga anläggningsarbeten för värme, vatten och avlopp
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Nya Tingstadsgatan 1
- C/o
- UNDEKO AB
- Postnummer & ort
- 42244 HISINGS BACKA
- Registrerat namn
- TOR Infra ABReg 2023-11-06
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
7,2 mkr
▲ 65732,6 %Årets resultat
156 tkr
▲ 6454,6 %Tillgångar
242 tkr
▲ 427,8 %Eget kapital
198 tkr
▲ 368,0 %Soliditet
82,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
241 tkr
▲ 430,7 %Totala skulder
44 tkr
▲ 1154,5 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 7 241 584 | 11 000 |
| Övriga externa kostnader | 20 936 | 7 847 |
| Personalkostnader | - | - |
| Avskrivningar | - | - |
| Rörelseresultat | 196 307 | 3 153 |
| Resultat e. fin. poster | 196 372 | 3 155 |
| Resultat före skatt | 196 372 | 3 155 |
| Årets resultat | 155 935 | 2 379 |
| Balansräkning | ||
| Anläggningstillgångar | - | - |
| Omsättningstillgångar | 242 083 | 45 868 |
| Kassa & bank | 241 076 | 45 426 |
| Summa tillgångar | 242 083 | 45 868 |
| Eget kapital | 198 314 | 42 379 |
| Långfristiga skulder | - | - |
| Kortfristiga skulder | 43 769 | 3 489 |
| Soliditet (%) | 82,0 % | 92,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en vinst på 156 tkr, en nettomarginal på 2,2 %.
- Soliditeten var 82,0 % vid årets slut, ned från 92,0 % (2024).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 5,5 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 80 % av bolagen med samma huvudbransch, allmännyttiga anläggningsarbeten för värme, vatten och avlopp (SNI 42210). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
2,7 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
2,2 %
Årets resultat / omsättning
Avkastning på eget kapital
78,6 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
5,53
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-05-11
2 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Hisings Backa
Andra registrerade bolag med säte i Hisings Backa.
- 1 Food Sverige ABAB
- 1731 Consulting ABAB
- 2 Grader Media ABAB
- 2ctrl Twocontrol ABAB
- 365 Elteknik ABAB
- 3D ButiksInredning ABAB
- 3R Solutions Holding ABAB
- 422 Solutions & Software ABAB