Aktivt företag
Tradita Bygg & Montage AB
Översikt
Bolaget ska bedriva byggfirma och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 5 november 2019
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 41000 Byggande av bostadshus och andra byggnader
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Föreningsgatan 68
- Postnummer & ort
- 26136 LANDSKRONA
- Registrerat namn
- Tradita Bygg & Montage ABReg 2020-06-18
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
32 tkr
▼ 77,4 %Årets resultat
-52 tkr
▼ 196,3 %Tillgångar
109 tkr
▼ 31,2 %Eget kapital
53 tkr
▼ 49,6 %Soliditet
48,4 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
67 tkr
▼ 15,5 %Totala skulder
56 tkr
▲ 4,9 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 31 998 | 141 512 | 791 081 | 1 565 119 | 852 296 |
| Övriga externa kostnader | 81 723 | 66 653 | 121 247 | - | - |
| Personalkostnader | 1 183 | 74 524 | 688 284 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −51 871 | −15 900 | −133 210 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −51 796 | −17 478 | −135 141 | 188 642 | −42 857 |
| Resultat före skatt | −51 796 | −17 478 | −135 141 | - | - |
| Årets resultat | −51 796 | −17 478 | −135 141 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 108 533 | 157 695 | 158 072 | - | - |
| Kassa & bank | 67 296 | 79 619 | 52 704 | - | - |
| Summa tillgångar | 108 533 | 157 695 | 158 072 | - | - |
| Eget kapital | 52 528 | 104 323 | 121 801 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 56 005 | 53 372 | 36 271 | - | - |
| Soliditet (%) | 48,4 % | 66,2 % | 77,1 % | 53,0 % | 34,3 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen har minskat 3 år i rad, från 1,6 mkr (2022) till 32 tkr (2025).
- Årets resultat blev en förlust på 52 tkr. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 48,4 % vid årets slut.
- Omsättningen var högre än hos 3 % av bolagen med samma huvudbransch, byggande av bostadshus och andra byggnader (SNI 41000). Se de största bolagen i branschen
Omsättningstillväxt
−77,4 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
−56,0 % per år
2021 till 2025
Balanslikviditet
1,94
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-09
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-30
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-06-27
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-07-11
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-07-15
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-05-25
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Landskrona
Andra registrerade bolag med säte i Landskrona.
- 1413 Bryggkultur ABAB
- 2 Touch Beauty Lounge ABAB
- 24 Wash ABAB
- 261 Consulting ABAB
- 261 Ekonomi ABAB
- 261 Invest ABAB
- 261 Solutions ABAB
- 2Boman ABAB