Aktivt företag
Várri Vággi Sameslöjd AB
Översikt
Bolaget skall idka sameslöjd och hantverk samt förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 21 januari 1992
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 56110 Restaurangverksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Runeborgsvägen 2
- Postnummer & ort
- 64594 STRÄNGNÄS
- Registrerat namn
- Várri Vággi Sameslöjd ABReg 2026-08-25
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Årets resultat
-507 tkr
▼ 7645,6 %Tillgångar
55 tkr
▼ 90,0 %Eget kapital
-295 tkr
▼ 239,7 %Soliditet
-532,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
7 tkr
▼ 9,7 %Totala skulder
351 tkr
▲ 2,0 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 6 880 | 6 560 | 3 935 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −6 880 | −6 560 | −3 935 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −506 870 | −6 544 | −3 921 | −5 055 | −4 880 |
| Resultat före skatt | −506 870 | −6 544 | −3 921 | - | - |
| Årets resultat | −506 870 | −6 544 | −3 921 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 55 490 | 555 385 | 555 354 | - | - |
| Kassa & bank | 7 251 | 8 033 | 7 558 | - | - |
| Summa tillgångar | 55 490 | 555 385 | 555 354 | - | - |
| Eget kapital | −295 367 | 211 503 | 218 047 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 350 857 | 343 882 | 337 307 | - | - |
| Soliditet (%) | -532,0 % | 38,1 % | 39,3 % | 40,0 % | 40,9 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en förlust på 507 tkr. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Det egna kapitalet var negativt vid årets slut (−295 tkr), det vill säga skulderna översteg tillgångarna.
- De kortfristiga skulderna var större än omsättningstillgångarna (balanslikviditet 0,16).
Balanslikviditet
0,16
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
7 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-18
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-07-09
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-06-24
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-06-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-06-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-07-09
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-12-31)
Registrerad: 2020-06-17
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Strängnäs
Andra registrerade bolag med säte i Strängnäs.
- 1337Labz ABAB
- 1891 consulting ABAB
- 2B 4ever ABAB
- 2bSec Consulting ABAB
- 2bSec Holding ABAB
- 2bSec Professional Services ABAB
- 3 E Bygg AktiebolagAB
- 3Element ABAB