Aktivt företag
Vackra Leendet AB
Översikt
Föremålet för bolagets verksamhet är tandläkarverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 20 november 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86230 Tandläkarverksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Kläppestigen 5A
- C/o
- c/o Maziar Nekoui
- Postnummer & ort
- 43651 HOVÅS
- Registrerat namn
- Vackra Leendet ABReg 2017-03-16
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2024Omsättning
-1 kr
Årets resultat
-9 tkr
▼ 104,2 %Tillgångar
4,4 mkr
▼ 0,2 %Eget kapital
4,4 mkr
▼ 0,2 %Soliditet
99,8 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
3,2 mkr
▲ 486,5 %Totala skulder
10 tkr
▲ 0,0 %| Nyckeltal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | −1 | 0 | 1 105 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 126 284 | 162 469 | 270 412 | 431 383 | - |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 4 145 | 45 190 | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −126 285 | −190 035 | −342 336 | −824 162 | - |
| Resultat e. fin. poster | −8 622 | 160 006 | −141 248 | 1 938 338 | −1 116 000 |
| Resultat före skatt | −8 622 | 160 006 | 388 752 | 1 938 338 | - |
| Årets resultat | −8 622 | 207 344 | 341 414 | 1 938 338 | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 775 000 | 575 000 | 602 566 | 988 950 | - |
| Omsättningstillgångar | 3 649 767 | 3 858 388 | 4 192 756 | 5 411 534 | - |
| Kassa & bank | 3 244 562 | 553 235 | 3 642 047 | 4 761 051 | - |
| Summa tillgångar | 4 424 767 | 4 433 388 | 4 795 322 | 6 400 484 | - |
| Eget kapital | 4 414 364 | 4 422 986 | 4 743 642 | 4 402 228 | - |
| Långfristiga skulder | 403 | 403 | 0 | 1 463 913 | - |
| Kortfristiga skulder | 10 000 | 9 999 | 51 680 | 4 343 | - |
| Soliditet (%) | 99,8 % | 99,8 % | 98,9 % | 75,4 % | 106,9 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2024- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2024.
- Årets resultat blev en förlust på 9 tkr. 3 av de senaste 4 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 99,8 % vid årets slut, upp från 75,4 % (2021).
Avkastning på eget kapital
−0,2 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
3 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Hovås
Andra registrerade bolag med säte i Hovås.
- 1690 STO ABAB
- 26by20 Group ABAB
- 2Pint Software ABAB
- 360 Project Management ABAB
- 3iL ABAB
- 4 Knape ABAB
- 4 You Taxi GBG ABAB
- 436 måleri ABAB