Aktivt företag
Weinreich Smärtmottagning AB
Översikt
Bolaget skall behandla patienter via undersökning, konsultation och bedriva forskning inom ämnesområdet smärtbehandling/anestesi och därmed förenlig verksamhet dessutom bedrivs verksamhet inom ämnesområdet data IT verksamhet.
- Registrerat
- 6 juni 1989
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86222 Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Kråksätrabacken 36
- Postnummer & ort
- 12730 SKÄRHOLMEN
- Registrerat namn
- Weinreich Smärtmottagning ABReg 1998-12-09
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
Årets resultat
-361 tkr
▲ 26,5 %Tillgångar
554 tkr
▼ 62,1 %Eget kapital
534 tkr
▼ 60,6 %Soliditet
96,4 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
188 tkr
▲ 64,7 %Totala skulder
20 tkr
▼ 81,5 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 797 000 |
| Övriga externa kostnader | 162 538 | 129 449 | 186 472 | - | - |
| Personalkostnader | 194 771 | 357 075 | 440 832 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −357 309 | −488 294 | −628 139 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −361 157 | −491 386 | −631 342 | −668 000 | 934 000 |
| Resultat före skatt | −361 157 | −491 386 | −631 342 | - | - |
| Årets resultat | −361 157 | −491 386 | −631 342 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 361 000 | 1 350 000 | 2 100 000 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 193 437 | 113 955 | 136 755 | - | - |
| Kassa & bank | 187 703 | 113 954 | 131 868 | - | - |
| Summa tillgångar | 554 437 | 1 463 955 | 2 236 755 | - | - |
| Eget kapital | 534 436 | 1 355 592 | 2 196 979 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 20 001 | 108 363 | 39 776 | - | - |
| Soliditet (%) | 96,4 % | 92,6 % | 98,2 % | 98,7 % | 98,6 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en förlust på 361 tkr. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 96,4 % vid årets slut.
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 9,7 gånger om.
Avkastning på eget kapital
−67,6 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
9,67
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
3 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-04-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-05-08
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-07-02
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Skärholmen
Andra registrerade bolag med säte i Skärholmen.
- 001 Badrum ABAB
- 08 Byggteknik ABAB
- 10X Logistik ABAB
- 127 Redovisningskonsult ABAB
- 1337 Entreprenad ABAB
- 2 Brother Bygg ABAB
- 2care 4unity ABAB
- 3chords Development & Design ABAB