Aktivt företag
Wirsin Development AB
Översikt
Företaget bedriver konsultverksamhet inom ekonomi, affärs- och ledarskapsutveckling. Utöver huvudverksamheten så bedriver företaget verksamhet inom idrott och friluftsliv.
- Registrerat
- 2 november 2022
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 69201 Redovisning och bokföring; skatterådgivning
- Bransch (SNI)
- SNI 93199 Annan sportverksamhet
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Bransch (SNI)
- SNI 93290 Övrig fritids- och nöjesverksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Bergskanten 2
- Postnummer & ort
- 44454 STENUNGSUND
- Registrerat namn
- Wirsin Development ABReg 2022-11-02
- Registrerat namn
- CiceroutReg 2022-11-02
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
Årets resultat
-4 tkr
▼ 54,2 %Tillgångar
439 tkr
▲ 1202,9 %Eget kapital
27 tkr
▼ 13,8 %Soliditet
6,1 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
19 tkr
▼ 37,3 %Totala skulder
413 tkr
▲ 15111,1 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 4 313 | 2 820 | 16 222 |
| Personalkostnader | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - |
| Rörelseresultat | −4 313 | −2 820 | −16 222 |
| Resultat e. fin. poster | −4 281 | −2 777 | −16 222 |
| Resultat före skatt | −4 281 | −2 777 | −16 222 |
| Årets resultat | −4 281 | −2 777 | −16 222 |
| Balansräkning | |||
| Anläggningstillgångar | 417 062 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 22 181 | 33 713 | 34 490 |
| Kassa & bank | 19 118 | 30 503 | 31 715 |
| Summa tillgångar | 439 243 | 33 713 | 34 490 |
| Eget kapital | 26 719 | 31 001 | 33 778 |
| Långfristiga skulder | 412 524 | 2 712 | 712 |
| Kortfristiga skulder | - | - | - |
| Soliditet (%) | 6,1 % | 92,0 % | 97,9 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en förlust på 4 tkr. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 6,1 % vid årets slut, ned från 97,9 % (2023).
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
3 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-04-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-27
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-06-26
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Stenungsund
Andra registrerade bolag med säte i Stenungsund.
- 01TILL22 ABAB
- 2ARCS ABAB
- 2R & F Ortho Medical ABAB
- 3 Bröder Bygg ABAB
- 4931 Holding ABAB
- 4on ABAB
- A T Fastigheter i Skärhamn HandelsbolagHB
- A. Fahler Industri AktiebolagAB