Registrerat, ej verksamt
Wolart AB
Översikt
Bolaget skall äga och förvalta aktier, andelar och värdepapper samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 30 november 2015
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 00000 Okänd
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Gatuadress
- Medlemsvägen 71
- Postnummer & ort
- 12047 ENSKEDE GÅRD
- Registrerat namn
- Wolart ABReg 2016-01-21
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026Omsättning
0 kr
Årets resultat
-12 tkr
▼ 121,5 %Tillgångar
4,1 mkr
▼ 5,1 %Eget kapital
4,1 mkr
▼ 5,1 %Soliditet
100,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
4,1 mkr
▼ 5,0 %Totala skulder
21 tkr
▲ 3,1 %| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 21 927 | 21 302 | 20 303 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −21 927 | −21 302 | −20 303 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −11 967 | 55 728 | 2 091 474 | 675 000 | 1 734 000 |
| Resultat före skatt | −11 967 | 55 728 | 2 091 474 | - | - |
| Årets resultat | −11 967 | 55 728 | 2 091 474 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 4 125 059 | 4 345 951 | 4 963 128 | - | - |
| Kassa & bank | 4 125 059 | 4 342 965 | 4 959 988 | - | - |
| Summa tillgångar | 4 125 059 | 4 345 951 | 4 963 128 | - | - |
| Eget kapital | 4 104 434 | 4 325 952 | 4 870 224 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 20 625 | 19 999 | 92 904 | - | - |
| Soliditet (%) | 100,0 % | 100,0 % | 98,0 % | 97,0 % | 97,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2026.
- Årets resultat blev en förlust på 12 tkr. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 100,0 % vid årets slut.
Avkastning på eget kapital
−0,3 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
8 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2026-01-31)
Registrerad: 2026-03-13
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-01-31)
Registrerad: 2025-03-19
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-01-31)
Registrerad: 2024-04-02
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-01-31)
Registrerad: 2023-03-27
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-01-31)
Registrerad: 2022-03-18
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-01-31)
Registrerad: 2021-04-12
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-01-31)
Registrerad: 2020-04-06
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-01-31)
Registrerad: 2019-03-21
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Enskede Gård
Andra registrerade bolag med säte i Enskede Gård.
- 0X0A Holding ABAB
- 4 On The Floor ABAB
- A P Mill Consulting HandelsbolagHB
- Acro Media Group ABAB
- AH Webbmedia ABAB
- Ahlqvist Studio och Media ABAB
- Aktiebolaget FNITTER & CompanyAB
- Aktiro ABAB