Yoga i Höllviken AB
Översikt
Föremålet för bolagets verksamhet är att tillhandahålla utbildning och konsulttjänster inom yoga och hälsoområdet. Bedriva konsultverksamhet med matlagning, receptframtagning, skriva artiklar och böcker om hälsa, mat och resor. Uthyrning av lokaler, köpa och sälja fastigheter samt handla med värdepapper och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 14 augusti 1987
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 56210 Cateringverksamhet vid enskilda evenemang
- Bransch (SNI)
- SNI 68203 Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler
- Bransch (SNI)
- SNI 62100 Dataprogrammering
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Östra Halörsvägen 20-11
- Postnummer & ort
- 23691 HÖLLVIKEN
- Registrerat namn
- Yoga i Höllviken ABReg 2023-12-13
- Registrerat namn
- Cecilias KökReg 2004-02-04
- Registrerat namn
- Cyber Relax SwdenReg 2021-02-26
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 700 459 | 612 420 | 698 366 | 816 000 | 707 000 |
| Övriga externa kostnader | 531 689 | 556 581 | 513 244 | - | - |
| Personalkostnader | 170 198 | 123 795 | 476 541 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 180 | 37 467 | −16 634 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 4 231 | 51 731 | 5 803 | 9 000 | 5 000 |
| Resultat före skatt | 4 231 | 51 731 | 5 803 | - | - |
| Årets resultat | 2 320 | 32 225 | 3 865 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 228 600 | 304 800 | 0 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 394 345 | 480 773 | 1 456 454 | - | - |
| Kassa & bank | 380 900 | 476 745 | 1 113 570 | - | - |
| Summa tillgångar | 622 945 | 785 573 | 1 456 454 | - | - |
| Eget kapital | 214 605 | 212 285 | 180 060 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 408 340 | 573 288 | 1 276 394 | - | - |
| Soliditet (%) | 34,0 % | 27,0 % | 12,0 % | 12,0 % | 12,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen ökade med 14,4 % jämfört med 2024, till 700 tkr.
- Årets resultat blev en vinst på 2 tkr, en nettomarginal på 0,3 %. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 34,0 % vid årets slut, upp från 12,0 % (2022).
- De kortfristiga skulderna var större än omsättningstillgångarna (balanslikviditet 0,97).
- Omsättningen var högre än hos 45 % av bolagen med samma huvudbransch, cateringverksamhet vid enskilda evenemang (SNI 56210). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Höllviken
Andra registrerade bolag med säte i Höllviken.
- 023 Production ABAB
- 040-Gruppen ABAB
- 1 Tire ABAB
- 1000TACK ABAB
- 1013 Förvaltning ABAB
- 134an Förvaltning ABAB
- 2 CV Invest ABAB
- 2 Minds ABAB