← Alla branscher · SNI 47553
Största bolagen inom Detaljhandel via internet eller postorder med möbler, belysningsartiklar, bordsartiklar och hushållsartiklar
De 100 största bolagen med huvudbransch detaljhandel via internet eller postorder med möbler, belysningsartiklar, bordsartiklar och hushållsartiklar, rangordnade efter nettoomsättning i det senaste bokslutet.
Bolag med bokslut
325
Sammanlagd omsättning
677,8 mkr
| # | Företag | Omsättning | Tillväxt | Anställda |
|---|---|---|---|---|
| 1 | KFL Trading ABBokslut 2024 | 62,5 mkr | +9,4 % | 12 |
| 2 | P&S Sweden ABBokslut 2025 | 44,3 mkr | +5,0 % | 7 |
| 3 | 3eCommerce ABBokslut 2024 | 39,1 mkr | +45,8 % | 2 |
| 4 | LN Webshop ABBokslut 2025 | 33,8 mkr | +92,6 % | 3 |
| 5 | Lampan Sweden ABBokslut 2025 | 32,5 mkr | - | 5 |
| 6 | Frame it International ABBokslut 2025 | 30,0 mkr | +14,3 % | 15 |
| 7 | Vireta ABBokslut 2025 | 20,7 mkr | −5,0 % | 10 |
| 8 | Klostra Handelsträdgård ABBokslut 2025 | 18,6 mkr | +9,3 % | 6 |
| 9 | One Up ABBokslut 2024 | 18,3 mkr | +857,2 % | 1 |
| 10 | Axén Ecom ABBokslut 2025 | 17,7 mkr | - | 1 |
| 11 | Dancoll design ABBokslut 2024 | 13,4 mkr | - | 0 |
| 12 | Stonelab Sverige ABBokslut 2025 | 13,1 mkr | +182,3 % | 3 |
| 13 | Gourmetstål ABBokslut 2025 | 11,1 mkr | −28,4 % | 3 |
| 14 | Itseco ABBokslut 2024 | 10,2 mkr | +9,3 % | 5 |
| 15 | Linne & lump i Laxå ABBokslut 2024 | 9,9 mkr | +9,8 % | 4 |
| 16 | O&S Online Group ABBokslut 2025 | 8,9 mkr | −12,0 % | 3 |
| 17 | Addelundbergs ABBokslut 2024 | 8,6 mkr | - | - |
| 18 | Kulturlampan Sverige ABBokslut 2024 | 8,6 mkr | +7,3 % | 2 |
| 19 | IVON ABBokslut 2025 | 8,4 mkr | +98,7 % | 0 |
| 20 | JO Drop ABBokslut 2025 | 8,0 mkr | +105,6 % | 1 |
| 21 | Storenordica ABBokslut 2024 | 7,8 mkr | - | - |
| 22 | Softa Home ABBokslut 2025 | 7,6 mkr | +69,8 % | 3 |
| 23 | Sols Design ABBokslut 2025 | 7,3 mkr | −31,8 % | - |
| 24 | Diseno ABBokslut 2025 | 7,1 mkr | +82,6 % | - |
| 25 | Beds Online International ABBokslut 2024 | 6,9 mkr | +120,6 % | 3 |
| 26 | DG Budgethandel ABBokslut 2025 | 6,9 mkr | +110,6 % | 2 |
| 27 | Online Home Goods Sweden ABBokslut 2024 | 6,6 mkr | +45,0 % | 1 |
| 28 | Alanza Möbler ABBokslut 2024 | 6,3 mkr | −24,7 % | 3 |
| 29 | Nelbae Home ABBokslut 2025 | 6,2 mkr | −19,4 % | 2 |
| 30 | Vauni ABBokslut 2025 | 6,0 mkr | −23,6 % | 2 |
| 31 | Compact Design GOT ABBokslut 2025 | 5,9 mkr | +4,6 % | 2 |
| 32 | Önska ABBokslut 2025 | 5,4 mkr | −10,4 % | - |
| 33 | Art for a reason ABBokslut 2024 | 5,3 mkr | +1,1 % | 2 |
| 34 | Ullbädden i Karlstad ABBokslut 2025 | 5,1 mkr | +4,3 % | 2 |
| 35 | WESN Europe ABBokslut 2024 | 4,8 mkr | +57,1 % | 2 |
| 36 | MDA CARE ABBokslut 2025 | 4,6 mkr | - | 1 |
| 37 | Hans Mikael & i Stockholm ABBokslut 2025 | 4,6 mkr | - | 2 |
| 38 | Esmeralda och Vi ABBokslut 2025 | 4,5 mkr | −14,1 % | - |
| 39 | SLS Smart LED Solutions ABBokslut 2025 | 4,1 mkr | +72,9 % | - |
| 40 | Filip & Alexander ABBokslut 2024 | 4,1 mkr | +46,8 % | 1 |
| 41 | Everglow ABBokslut 2025 | 4,0 mkr | +23,2 % | 2 |
| 42 | Indoor Wood Nordic Design ABBokslut 2024 | 3,9 mkr | - | 0 |
| 43 | Mayavogi ABBokslut 2024 | 3,7 mkr | - | 1 |
| 44 | Planet Rooms ABBokslut 2025 | 3,6 mkr | −14,9 % | 1 |
| 45 | Boligheter ABBokslut 2025 | 3,4 mkr | −33,7 % | 2 |
| 46 | Bädda Möbler och Textilier ABBokslut 2024 | 3,2 mkr | +22,6 % | - |
| 47 | Sipora ABBokslut 2025 | 3,2 mkr | +130,7 % | 1 |
| 48 | Scandinavian Agencies ABBokslut 2024 | 3,1 mkr | +0,2 % | 1 |
| 49 | Swiss Trade ABBokslut 2025 | 3,0 mkr | −26,9 % | - |
| 50 | Pantzar Trading ABBokslut 2024 | 3,0 mkr | - | 1 |
| 51 | Black Widow Invest ABBokslut 2024 | 2,9 mkr | +17,3 % | - |
| 52 | Möbelauktioner West ABBokslut 2024 | 2,8 mkr | −0,1 % | 2 |
| 53 | Fab form Sweden ABBokslut 2024 | 2,6 mkr | +7,3 % | 1 |
| 54 | Triple Seven ABBokslut 2024 | 2,5 mkr | - | - |
| 55 | Pärlans Garn & Handarbete ABBokslut 2024 | 2,5 mkr | −2,1 % | 2 |
| 56 | Klä om ABBokslut 2025 | 2,5 mkr | +267,2 % | 1 |
| 57 | ROCKZONE ABBokslut 2024 | 2,5 mkr | +4,3 % | 2 |
| 58 | Gårdsglädje ABBokslut 2025 | 2,4 mkr | +36,3 % | 1 |
| 59 | Festerix Partybutik NF ABBokslut 2025 | 2,4 mkr | −21,1 % | 1 |
| 60 | Lux El & Bygg i Skåne ABBokslut 2025 | 2,4 mkr | −13,2 % | 2 |
| 61 | MWOOD GROUP ABBokslut 2025 | 2,4 mkr | +464,9 % | 1 |
| 62 | Beauty Group Of Scandinavia ABBokslut 2024 | 2,3 mkr | −15,0 % | 0 |
| 63 | TianXia ABBokslut 2025 | 2,3 mkr | +15,9 % | 1 |
| 64 | Pufz ABBokslut 2024 | 2,2 mkr | +18,4 % | 1 |
| 65 | Selissa ABBokslut 2024 | 2,2 mkr | +55,1 % | 1 |
| 66 | BoH Living ABBokslut 2024 | 2,0 mkr | +5,5 % | 1 |
| 67 | FM Vision ABBokslut 2024 | 1,8 mkr | −5,0 % | 1 |
| 68 | Katrin Bååth ABBokslut 2025 | 1,7 mkr | −4,5 % | 1 |
| 69 | Pepperholm ABBokslut 2025 | 1,6 mkr | +45,7 % | 1 |
| 70 | Broarne ABBokslut 2025 | 1,6 mkr | −14,1 % | 1 |
| 71 | Joy Objects ABBokslut 2025 | 1,6 mkr | +7,1 % | - |
| 72 | J A Bergström ABBokslut 2025 | 1,5 mkr | +118,0 % | 1 |
| 73 | FIBSAQ Fiber och Säkerhet ABBokslut 2024 | 1,4 mkr | +177,6 % | - |
| 74 | J Matteses ABBokslut 2025 | 1,4 mkr | - | 0 |
| 75 | Guldkannan ABBokslut 2024 | 1,3 mkr | +13,2 % | 1 |
| 76 | Raw Talent ABBokslut 2025 | 1,3 mkr | - | - |
| 77 | PB Home interior ABBokslut 2025 | 1,3 mkr | +27,8 % | - |
| 78 | Longcoast Living ABBokslut 2025 | 1,2 mkr | −6,6 % | 1 |
| 79 | Kranz Invest ABBokslut 2024 | 1,2 mkr | +114,4 % | 1 |
| 80 | Götefors ABBokslut 2025 | 1,2 mkr | −4,4 % | 1 |
| 81 | Nitton71 Service ABBokslut 2024 | 1,2 mkr | +10,8 % | 2 |
| 82 | Barson Consulting ABBokslut 2024 | 1,2 mkr | −15,0 % | 0 |
| 83 | RBR ABBokslut 2025 | 1,2 mkr | +504,5 % | - |
| 84 | Gotlamm ABBokslut 2025 | 1,2 mkr | −6,7 % | 1 |
| 85 | Mon B & Friends ABBokslut 2025 | 1,2 mkr | - | 1 |
| 86 | Printposters sweden ABBokslut 2025 | 1,2 mkr | - | 1 |
| 87 | trädgårdsproffs Sverige ABBokslut 2025 | 1,1 mkr | +40,0 % | 1 |
| 88 | BonMill Solutions ABBokslut 2025 | 1,1 mkr | - | 1 |
| 89 | Shavingroom i Stockholm ABBokslut 2025 | 1,1 mkr | +14,1 % | 1 |
| 90 | Riverstream ABBokslut 2025 | 1,1 mkr | −1,7 % | - |
| 91 | Skruma ABBokslut 2024 | 1,1 mkr | +21,4 % | 0 |
| 92 | Tornett Decor ABBokslut 2024 | 1,1 mkr | +0,9 % | 1 |
| 93 | Modly Studios ABBokslut 2025 | 1,0 mkr | −27,2 % | 0 |
| 94 | C-Buy Trading ABBokslut 2025 | 1,0 mkr | +24,2 % | 1 |
| 95 | Barcompagniet Europe ABBokslut 2024 | 987 tkr | −13,1 % | - |
| 96 | EMENKA ABBokslut 2025 | 969 tkr | −41,1 % | - |
| 97 | Boa Constrictor ABBokslut 2025 | 969 tkr | +32,6 % | - |
| 98 | VIDog ABBokslut 2024 | 966 tkr | +13,6 % | - |
| 99 | Eastman & Dag ABBokslut 2025 | 929 tkr | −12,4 % | 1 |
| 100 | Leva Café aktiebolagBokslut 2025 | 877 tkr | +1,6 % | 1 |
Senaste bokslut för aktiva bolag, högst två år gammalt. Tillväxt jämför två hela räkenskapsår på tolv månader.