← Alla branscher · SNI 85510
Största bolagen inom Sport- och fritidsutbildning
De 100 största bolagen med huvudbransch sport- och fritidsutbildning, rangordnade efter nettoomsättning i det senaste bokslutet.
Bolag med bokslut
2 162
Sammanlagd omsättning
1,8 mdkr
| # | Företag | Omsättning | Tillväxt | Anställda |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Happy Golfer ABBokslut 2024 | 37,3 mkr | +46,6 % | 8 |
| 2 | Gärdestorps Ridskola AktiebolagBokslut 2025 | 18,2 mkr | −1,3 % | 16 |
| 3 | Speed Baby ABBokslut 2025 | 17,2 mkr | +70,8 % | 5 |
| 4 | Haga Stall & Omsorg ABBokslut 2024 | 16,7 mkr | +7,0 % | 19 |
| 5 | Ågesta Gård och Ridskola AktiebolagBokslut 2024 | 16,4 mkr | +4,2 % | 15 |
| 6 | Håll i Styret ABBokslut 2024 | 15,8 mkr | −31,2 % | 5 |
| 7 | Aqua Barn ABBokslut 2025 | 15,4 mkr | +13,1 % | 7 |
| 8 | Enskede ridskola AktiebolagBokslut 2024 | 14,8 mkr | −4,0 % | 12 |
| 9 | Active Academy Nordic ABBokslut 2024 | 14,5 mkr | −30,5 % | 9 |
| 10 | Selected Player Sweden ABBokslut 2024 | 14,1 mkr | +20,6 % | 3 |
| 11 | Bergqvist Massage & Friskvårdsutbildningar ABBokslut 2025 | 13,7 mkr | −7,2 % | 10 |
| 12 | Träningskonsulten Patrik Johansson ABBokslut 2025 | 13,5 mkr | +8,3 % | 6 |
| 13 | Rx Performance ABBokslut 2024 | 12,9 mkr | +117,8 % | 2 |
| 14 | ZP Sports i Sverige ABBokslut 2025 | 12,9 mkr | +7,6 % | 13 |
| 15 | Mandyfit ABBokslut 2025 | 12,7 mkr | +12,5 % | 7 |
| 16 | Susegårdens Skjutskola ABBokslut 2025 | 12,5 mkr | +3,9 % | 5 |
| 17 | GoodIn Sporthorses ABBokslut 2025 | 11,4 mkr | +18,8 % | 1 |
| 18 | Helgestabodarnas Stuteri AktiebolagBokslut 2024 | 10,7 mkr | +0,7 % | 11 |
| 19 | Hårs AktiebolagBokslut 2024 | 10,5 mkr | −1,0 % | 13 |
| 20 | Ryttarcenter i Täby ABBokslut 2024 | 10,3 mkr | −9,9 % | 11 |
| 21 | Jeanna Högberg Dressage ABBokslut 2025 | 9,8 mkr | +352,6 % | 2 |
| 22 | Personlig Träning 365 ABBokslut 2024 | 9,7 mkr | −16,9 % | 4 |
| 23 | Golf Advisors Stockholm ABBokslut 2025 | 9,4 mkr | +16,5 % | 4 |
| 24 | DA-SPORT EKEBY ABBokslut 2024 | 9,3 mkr | +184,6 % | 5 |
| 25 | Vallentuna Ridskola ABBokslut 2024 | 9,1 mkr | −3,3 % | 8 |
| 26 | EBT ACADEMY ABBokslut 2025 | 8,6 mkr | +98,2 % | 3 |
| 27 | antonekefaell ABBokslut 2024 | 8,5 mkr | +12,3 % | 4 |
| 28 | Vendelsö Ridhus AktiebolagBokslut 2025 | 8,2 mkr | +2,4 % | - |
| 29 | Gustavsbergs Hästcenter ABBokslut 2025 | 8,0 mkr | - | 7 |
| 30 | Basic training stockholm ABBokslut 2025 | 7,8 mkr | +5,4 % | 4 |
| 31 | Stressless Dogs Sweden ABBokslut 2024 | 7,8 mkr | - | 1 |
| 32 | Hans Edberg Golf ABBokslut 2025 | 7,8 mkr | +2,4 % | 4 |
| 33 | Nordic Training Club ABBokslut 2025 | 7,7 mkr | −18,3 % | 4 |
| 34 | Yogayama ABBokslut 2024 | 7,6 mkr | −10,3 % | 4 |
| 35 | We Love Football Sweden ABBokslut 2024 | 7,5 mkr | +124,1 % | 2 |
| 36 | BBrosFit ABBokslut 2024 | 7,5 mkr | +29,8 % | 8 |
| 37 | Linnéa Aquatics Sweden ABBokslut 2024 | 7,3 mkr | −9,3 % | 5 |
| 38 | Stora Ekeby Ridskola ABBokslut 2025 | 7,1 mkr | −5,3 % | 12 |
| 39 | Bergenwall Tennis ABBokslut 2024 | 7,1 mkr | +19,4 % | 4 |
| 40 | Studio XVI Sthlm ABBokslut 2025 | 7,1 mkr | −0,3 % | 5 |
| 41 | Test & Elitcenter Sverige ABBokslut 2024 | 6,8 mkr | −7,2 % | 7 |
| 42 | Ahrlin Sport & Activities ABBokslut 2024 | 6,8 mkr | +36,4 % | 1 |
| 43 | UForce ABBokslut 2024 | 6,5 mkr | +47,4 % | 5 |
| 44 | Competence Factory ABBokslut 2024 | 6,4 mkr | +14,4 % | 3 |
| 45 | Yogashala Stockholm ABBokslut 2025 | 6,3 mkr | −9,0 % | 3 |
| 46 | Kroppskliniken Karin Spjuth ABBokslut 2025 | 6,2 mkr | +8,2 % | 1 |
| 47 | Tennis Team Scandinavia ABBokslut 2025 | 5,9 mkr | −9,6 % | 1 |
| 48 | High Performance Center Växjö ABBokslut 2025 | 5,7 mkr | +7,1 % | 5 |
| 49 | Vasasvahn ABBokslut 2025 | 5,6 mkr | +1,9 % | 1 |
| 50 | Sportcenter Väst ABBokslut 2025 | 5,6 mkr | +9,0 % | 3 |
| 51 | Johan Kristoffersson ABBokslut 2024 | 5,6 mkr | −5,4 % | 2 |
| 52 | Lidingö Ortopedmedicinska Team ABBokslut 2025 | 5,5 mkr | −1,9 % | 4 |
| 53 | MA Golf Education ABBokslut 2024 | 5,5 mkr | +285,5 % | 1 |
| 54 | Skate Island ABBokslut 2024 | 5,3 mkr | +2,5 % | 1 |
| 55 | Stockholm Polo ABBokslut 2024 | 5,3 mkr | +27,6 % | 4 |
| 56 | VarjeSteg ABBokslut 2024 | 5,2 mkr | +35,1 % | 4 |
| 57 | Studio Frid Yoga & Pilates ABBokslut 2025 | 5,2 mkr | +1,4 % | 2 |
| 58 | Anders Olsson Golf ABBokslut 2024 | 5,1 mkr | +9,2 % | 1 |
| 59 | Sundby Ridskola ABBokslut 2025 | 5,0 mkr | +2,4 % | 4 |
| 60 | THY ABBokslut 2024 | 5,0 mkr | +54,4 % | 2 |
| 61 | PFP Sweden ABBokslut 2024 | 4,9 mkr | +38,9 % | 2 |
| 62 | Perfect Nanny in Sweden ABBokslut 2025 | 4,9 mkr | - | 5 |
| 63 | Stall Axelsson ABBokslut 2025 | 4,9 mkr | +2,3 % | 4 |
| 64 | Jesper Personlig Tränare ABBokslut 2025 | 4,8 mkr | +6,6 % | 4 |
| 65 | Bodyfight ABBokslut 2024 | 4,6 mkr | +51,1 % | - |
| 66 | Pro Level Padel Nordics ABBokslut 2025 | 4,5 mkr | +4,0 % | 7 |
| 67 | iTraining ABBokslut 2025 | 4,4 mkr | +11,7 % | 3 |
| 68 | Global Yoga Norden ABBokslut 2025 | 4,4 mkr | −1,5 % | 3 |
| 69 | Ekerö Padel ABBokslut 2024 | 4,3 mkr | −11,8 % | 3 |
| 70 | Dal Pozzo Bygg i Kungsbacka ABBokslut 2025 | 4,3 mkr | +19,6 % | 1 |
| 71 | Lövsta Gårds Ridskola ABBokslut 2025 | 4,3 mkr | −4,9 % | 5 |
| 72 | Hot Yoga Stockholm ABBokslut 2025 | 4,2 mkr | +18,1 % | 3 |
| 73 | Utvecklings- och prestationscentrum Uppsala ABBokslut 2025 | 4,2 mkr | −9,3 % | 5 |
| 74 | CARL HAMMARGREN ABBokslut 2025 | 4,1 mkr | +42,6 % | 1 |
| 75 | Rebecca Reis ABBokslut 2025 | 4,0 mkr | −0,7 % | 3 |
| 76 | Mammaträning ABBokslut 2025 | 3,9 mkr | +59,9 % | - |
| 77 | EDGE Tennis ABBokslut 2025 | 3,9 mkr | +14,6 % | 5 |
| 78 | Träningsinstitutet i Lund ABBokslut 2024 | 3,8 mkr | +27,5 % | 2 |
| 79 | MediYoga International ABBokslut 2024 | 3,8 mkr | +5,5 % | 2 |
| 80 | xFlow ABBokslut 2025 | 3,8 mkr | +18,1 % | 5 |
| 81 | Tennispoolen ABBokslut 2025 | 3,8 mkr | +5,9 % | 4 |
| 82 | BNZA Collective ABBokslut 2024 | 3,8 mkr | +94,6 % | 2 |
| 83 | Major CrossF ABBokslut 2024 | 3,7 mkr | −11,3 % | 2 |
| 84 | Calorie Norden ABBokslut 2025 | 3,7 mkr | +20,2 % | 2 |
| 85 | Freddie Academy ABBokslut 2025 | 3,7 mkr | +15,8 % | - |
| 86 | SA ABBokslut 2025 | 3,7 mkr | −20,0 % | 3 |
| 87 | Kungsholmen Tennis ABBokslut 2025 | 3,7 mkr | +136,6 % | 2 |
| 88 | Bogesunds gård och ridskola ABBokslut 2024 | 3,7 mkr | −34,4 % | 4 |
| 89 | Tummelisa Simskola ABBokslut 2025 | 3,7 mkr | −0,9 % | - |
| 90 | Klippans Fyshus ABBokslut 2025 | 3,6 mkr | +11,1 % | 3 |
| 91 | Best Condition Sweden ABBokslut 2025 | 3,6 mkr | −1,6 % | 4 |
| 92 | Subbaltica ABBokslut 2024 | 3,6 mkr | +857,1 % | 1 |
| 93 | Spring Snabbare ABBokslut 2025 | 3,6 mkr | +36,8 % | 1 |
| 94 | Charlotte Lardinger ABBokslut 2024 | 3,5 mkr | −21,2 % | 1 |
| 95 | Sofia Åhman ABBokslut 2025 | 3,5 mkr | +30,3 % | 1 |
| 96 | Isak Nyqvist ABBokslut 2024 | 3,5 mkr | +183,2 % | 1 |
| 97 | Rutin i Lund ABBokslut 2024 | 3,5 mkr | - | 4 |
| 98 | Posturalpraktor DFC Kroppsbalans ABBokslut 2024 | 3,5 mkr | +11,3 % | 3 |
| 99 | Levels Health Clubs ABBokslut 2025 | 3,5 mkr | +18,8 % | 3 |
| 100 | Rachel Brathen ABBokslut 2024 | 3,5 mkr | +1,7 % | 1 |
Senaste bokslut för aktiva bolag, högst två år gammalt. Tillväxt jämför två hela räkenskapsår på tolv månader.