3L Invest AB
Översikt
Bolaget skall direkt eller indirekt genom hel- eller delägda bolag bedriva konsult- och produkt verksamhet inom fordonsindustrin samt för egen och andras räkning bedriva utveckling, förvaltning, försäljning och uthyrning av fordonslösningar och därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall även utföra koncern gemensamma funktioner, köp, försäljning och förvaltning av fastigheter och värdepapper samt idka annan därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 17 juli 2020
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 64994 Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Gruvvägen 15
- Postnummer & ort
- 72482 VÄSTERÅS
- Registrerat namn
- 3L Invest ABReg 2022-08-23
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 127 752 | 957 394 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 10 487 | 22 964 | 39 151 | - | - |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −10 487 | −7 169 | −65 028 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −10 270 | −9 568 | −86 913 | −30 000 | −33 000 |
| Resultat före skatt | −10 270 | −9 568 | −86 913 | - | - |
| Årets resultat | −10 270 | −9 568 | −86 913 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 20 000 | 20 000 | 20 000 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 367 002 | 83 366 | 169 527 | - | - |
| Kassa & bank | 2 442 | 17 606 | 68 035 | - | - |
| Summa tillgångar | 387 002 | 103 366 | 189 527 | - | - |
| Eget kapital | 46 653 | 56 923 | 66 491 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | 0 | 65 250 | - | - |
| Kortfristiga skulder | 340 349 | 46 443 | 57 786 | - | - |
| Soliditet (%) | 12,1 % | 55,1 % | 35,1 % | 34,9 % | 79,5 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en förlust på 10 tkr. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 12,1 % vid årets slut, ned från 34,9 % (2022).
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Västerås
Andra registrerade bolag med säte i Västerås.
- & Cetera Arkitekter ABAB
- +46 Sverige ABAB
- 021 Skol ABAB
- 021 Solutions ABAB
- 021-Rör ABAB
- 037 Konsult ABAB
- 08Byggprojekt ABAB
- 1:a Västmanlandsfonden ABAB