Aktivt företag
Camp Ånn AB
Översikt
Bolaget ska bedriva konferens- frilufts- rådgivning och utbildningsverksamhet och uthyrning av skotrar, samt idka därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 4 december 2007
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 55102 Drift av konferensanläggningar med boende
- Bransch (SNI)
- SNI 82300 Arrangemang av kongresser och mässor
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Ånn, Haråvägen 2
- Postnummer & ort
- 83771 DUVED
- Registrerat namn
- Camp Ånn ABReg 2015-09-21
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
8,2 mkr
▲ 8,5 %Årets resultat
-110 tkr
▲ 86,1 %Tillgångar
20,1 mkr
▲ 2,0 %Eget kapital
101 tkr
▼ 36,3 %Soliditet
1,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
6
Medelantal
Totala skulder
20,0 mkr
▲ 2,3 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 8 245 205 | 7 597 757 | 6 380 081 | 7 398 000 | 4 380 000 |
| Övriga externa kostnader | 1 712 484 | 1 988 332 | 1 506 194 | - | - |
| Personalkostnader | 4 392 826 | 4 361 083 | 3 576 272 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 624 016 | −19 467 | −27 063 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −110 374 | −796 340 | −943 924 | −267 000 | −189 000 |
| Resultat före skatt | −110 374 | −796 340 | −943 924 | - | - |
| Årets resultat | −110 374 | −796 340 | −943 924 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 17 796 066 | 16 609 722 | 15 826 879 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 2 346 525 | 3 143 363 | 3 504 845 | - | - |
| Kassa & bank | - | - | - | - | - |
| Summa tillgångar | 20 142 591 | 19 753 085 | 19 331 724 | 20 532 000 | 19 891 000 |
| Eget kapital | 100 727 | 158 101 | 954 441 | - | - |
| Långfristiga skulder | 18 523 873 | 17 076 873 | 17 076 873 | - | - |
| Kortfristiga skulder | 1 517 991 | 2 518 111 | 1 300 410 | - | - |
| Soliditet (%) | 1,0 % | 1,0 % | 5,0 % | 3,0 % | 4,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen har ökat 2 år i rad, från 6,4 mkr (2023) till 8,2 mkr (2025).
- Årets resultat blev en förlust på 110 tkr, en nettomarginal på −1,3 %. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 1,0 % vid årets slut.
- Omsättningen var högre än hos 75 % av bolagen med samma huvudbransch, drift av konferensanläggningar med boende (SNI 55102). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
7,6 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
−1,3 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+8,5 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
+17,1 % per år
2021 till 2025
Avkastning på eget kapital
−109,6 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
1,55
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Omsättning per anställd
1,4 mkr
6 anställda i snitt
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
2 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-07-02
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-25
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Duved
Andra registrerade bolag med säte i Duved.
- 19 Nitton ABAB
- A.Isaksson Åre ABAB
- Acriseigan ABAB
- Acrisolutio ABAB
- Adgie Consulting ABAB
- Aevi Wellness ABAB
- Ahlbergs hårvård ABAB
- Airway Med International ABAB