Aktivt företag
Connect HRV AB
Översikt
Företaget ska bedriva konsultverksamhet avseende byggnation av fastigheter och idka därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 18 augusti 2021
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 96230 Dagspa, bastu och ångbastu
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Pelle Bergs Backe 3B
- C/o
- c/o Dalec AB
- Postnummer & ort
- 79150 FALUN
- Registrerat namn
- Connect HRV ABReg 2023-01-18
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
39 tkr
▲ 7,5 %Årets resultat
-12 tkr
▲ 76,3 %Tillgångar
23 tkr
▲ 16,6 %Eget kapital
18 tkr
▲ 161,5 %Soliditet
78,1 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
21 tkr
▲ 16,8 %Totala skulder
5 tkr
▼ 89,7 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 38 658 | 35 970 | 14 038 | 6 000 |
| Övriga externa kostnader | 39 902 | 74 750 | 91 911 | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −12 330 | −52 144 | −78 297 | - |
| Resultat e. fin. poster | −12 332 | −52 143 | −78 204 | −44 000 |
| Resultat före skatt | −12 332 | −52 143 | −78 204 | - |
| Årets resultat | −12 332 | −52 143 | −78 204 | - |
| Balansräkning | ||||
| Anläggningstillgångar | - | 0 | 0 | - |
| Omsättningstillgångar | 23 234 | 19 921 | 22 628 | - |
| Kassa & bank | 20 968 | 17 950 | 5 278 | - |
| Summa tillgångar | 23 234 | 19 921 | 22 628 | - |
| Eget kapital | 18 153 | −29 515 | 22 628 | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 5 081 | 49 436 | 0 | - |
| Soliditet (%) | 78,1 % | - | 100,0 % | 38,3 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en förlust på 12 tkr. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 78,1 % vid årets slut, upp från 38,3 % (2022).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 4,6 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 9 % av bolagen med samma huvudbransch, dagspa, bastu och ångbastu (SNI 96230). Se de största bolagen i branschen
Balanslikviditet
4,57
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-09
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-04-09
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-07-09
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-05-04
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Falun
Andra registrerade bolag med säte i Falun.
- 1337 Måleri ABAB
- 14N ABAB
- 198cm Konsult ABAB
- 2030ABC Consulting & Capital ABAB
- 2255 Car Detail ABAB
- 24Robot ABAB
- 2QT ABAB
- 3 étoiles Suede ABAB