Aktivt företag
Direct Safety Service Aktiebolag
Översikt
Bolaget skall bedriva köp, uthyrning, försäljning, reparationer av räddningsutrustning, räddningsfordon, fordonsbärgning, säkerhetsutrustning, samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 21 april 1988
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 46720 Partihandel med reservdelar och tillbehör till motorfordon
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Fortunavägen 11
- Postnummer & ort
- 19135 SOLLENTUNA
- Registrerat namn
- Direct Safety Service AktiebolagReg 1988-04-21
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
Årets resultat
7,2 mkr
▲ 1219,5 %Tillgångar
31,2 mkr
▲ 23,7 %Eget kapital
31,1 mkr
▲ 30,2 %Soliditet
99,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
21,5 mkr
▲ 911,7 %Totala skulder
165 tkr
▼ 88,1 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 392 807 | 456 045 | - | - |
| Personalkostnader | 0 | 0 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −392 807 | −456 045 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 7 205 653 | 595 766 | 118 000 | 21 679 000 |
| Resultat före skatt | 7 205 653 | 595 766 | - | - |
| Årets resultat | 7 205 653 | 546 094 | - | - |
| Balansräkning | ||||
| Anläggningstillgångar | 7 391 223 | 17 323 631 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 23 849 002 | 7 930 955 | - | - |
| Kassa & bank | 21 547 450 | 2 129 835 | - | - |
| Summa tillgångar | 31 240 225 | 25 254 586 | - | - |
| Eget kapital | 31 075 042 | 23 869 389 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 165 183 | 1 385 197 | - | - |
| Soliditet (%) | 99,0 % | 95,0 % | 96,0 % | 75,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en vinst på 7,2 mkr.
- Soliditeten var 99,0 % vid årets slut, upp från 75,0 % (2022).
Avkastning på eget kapital
23,2 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
1 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-08-31)
Registrerad: 2026-04-01
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Sollentuna
Andra registrerade bolag med säte i Sollentuna.
- 08 Ställningsmontage ABAB
- 1 Valley ABAB
- 10D Transformation ABAB
- 110 Procent Konsult ABAB
- 129 Media ABAB
- 12P Management Holding ABAB
- 1501 Family Office ABAB
- 1982 Game Consulting ABAB